Türkiye'nin en iyi haber sitesi

50 bin liralık altın ve parayı teslim etti

Adana'da yaşayan Emine Dönmez, kendisini telefonla arayıp polis olarak tanıtan kişilere inanarak evinde bulunan 50 bin lira değerindeki para ve altını dolandırıcılara elleriyle verdi

Giriş Tarihi: 4.11.2015
50 bin liralık altın ve parayı teslim etti
Adana'da kendisini polis, savcı ve hâkim olarak tanıtarak vatandaştan para isteyen dolandırıcıların son kurbanı 65 yaşındaki Emine Dönmez oldu. Kendilerini 'polis' olarak tanıtan dolandırıcıya inanan Dönmez, bütün birikimi olan 50 bin lirayı kendi elleriyle teslim etti. Parayı az bulan dolandırıcılar, kredi çekmesini istedikleri Dönmez'i bankaya yönlendirdi. Emine Dönmez'in hareketlerinden şüphelenen banka görevlileri dolandırıldığını fark ettiği kadına kredi vermeyince durum ortaya çıktı.

DOLANDIRICILAR EVE GELDİ

Olay Seyhan'da meydana geldi. Kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcılar Emine Dönmez'i telefonla arayıp, kuyumcu soygununa karıştığını söyledi. Suçsuz olduğunu ispatlamaya çalışan Dönmez'den, evinde sakladığı bütün altın ve parayı incelemek için hepsini poşete koymasını istedi. Emine Dönmez, telefondaki dolandırıcıya evinin adresini verdi. 50 bin TL değerindeki altın ve parayı alan dolandırıcılar parayı yetersiz buldu ve yaşlı kadından kredi çekmesini istedi.

POLİS BANKADA ÖNLEM ALDI

Aldığı talimatları eksiksiz yerine getiren Dönmez, minibüse binip bankaya geldi. Kredi başvurusunda bulunan Dönmez'in sürekli telefonla konuşması ve tedirgin hareketlerinden şüphelenen banka görevlileri, durumu polise bildirdi. Bankaya gelen polisler, yaşlı kadına dolandırıcıları arayıp krediyi çektiğini söylemesini istedi. Ancak dolandırıcılar bankaya gelmedi. Emniyete ifade için götürülen yaşlı kadının verdiği bilgiler ışığında polis operasyon başlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
50 bin liralık altın ve parayı teslim etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN