Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Esrarcılar girmesin diye jiletli tel önlemi

Yavuz Selim Camisi'nin duvarları jiletli tel örgü ile çevrildi. Uyuşturucu kullananların cami bahçesini kirletmesinin önüne geçmek için bu önlemin alındığı bildirildi

Giriş Tarihi: 4.11.2015
Esrarcılar girmesin diye jiletli tel önlemi
Adana'nın Yüreğir ilçesinde bulunan Yavuz Selim Camisi bahçesine özellikle geceleri esrar içenlerin, uyuşturucu kullananların girdiği ve bahçeyi kirlettiği iddiaları üzerine cami cemaati duvarlara jiletli tel örgüt çekerek önlem aldı. Yavuz Selim Camisini Koruma Derneği Başkanı Tayyip Şimşek, yapılan bu işlemden dolayı mahalle sakinlerinden bir kişinin, "Camiyi cezaevine benzettiniz" diye tepki gösterdiğini belirterek, "Bir cami için çok iyi olmayan bir görüntü olabilir ama aldığımız bu önlem sayesinde camimizi esrar içenlerden, uyuşturucu satıcılarından kurtarmış olduk. Her sabah camiye geldiğimizde uyuşturucu kullananların pislikleri ile karşılaşıyorduk" dedi.

CEMAAT RAHAT BİR NEFES ALDI
Özgür Mahallesi 2379 Sokak'ta yaklaşık 40 yıl önce yapılan caminin avlusundaki portakal ağaçlarının altında her sabah geldiklerinde içki şişeleri, esrar artıkları, ve insan dışkısı gördüklerini öne süren dernek başkanı Tayyip Şimşek, "Aldığımız önlemlerden sonra camiye gelen herkes bize teşekkür etti. Eskiden duvardan atlayıp içeri giriyorlardı. Şimdi artık giremez oldular. Cemaatimiz nefes aldı" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esrarcılar girmesin diye jiletli tel önlemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN