Kadın cinayetine müebbet istendi

Adana'da birlikte ticaret yaptığı kadını, kendisini dolandırdığı için öldürdüğü ileri sürülen Turhan Fidan hakkında müebbet hapis istemi ile dava açıldı

Giriş Tarihi: 6.11.2015
Kadın cinayetine müebbet istendi
Adana'da birlikte ticaret yaptığı 45 yaşındaki Remziye Tüdeş'i kendisini dolandırdığını ileri sürerek öldüren Turhan Fidan (38) hakkında "Kasten öldürme ve tehdit" suçlarından müebbet ve 5 yıla kadar hapis istemi ile 6. Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı. Tutuklu sanık önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

BİRLİKTE TİCARET YAPTILAR

Olay, 13 Ağustos'ta Meydan Mahallesi Barış Parkı'nda meydana geldi. İddianamede şöyle denildi: Remziye Tüdeş ile gayri resmi birlikte yaşadığı Selahattin Kiradi, Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde manavlık yapan şüpheli Turhan Fidan ile ticaret yapıyordu. Fidan, Remziye Tüdeş ile Selahattin Kiradi'nin iş nedeniyle verdiği 25 bin TL tutarındaki doların sahte çıktığını öne sürdü.

"PARAMI VERMEDİLER"
Fidan, yine kendisine verilen bir senedin usule uygun olmadığını ayrıca soğan ve patates satmak için aldıkları 5 bin lirayı da geri vermediklerini belirtti. Fidan, kendisine yapılanlara kızdı ve Remziye Tüdeş'i pompalı tüfekle öldürdü. Öfkeli adam, tüfeği Selahattin Kiradi'ye doğrulttu ama tüfek ateş almadı. Tutuklanan ve suçu kabul eden şüpheli hakkında 2 ayrı suçtan müebbet istemi ile dava açıldı.

GÖSTERMELİK MİLLİYETÇİLİK
Adana Büyükşehir Belediyesi'nin Cumhuriyetin 92'nci yıldönümü dolayısıyla tarihi Taşköprü'ye astığı "Cumhuriyet Net Duruş İster" yazılı pankartta Atatürk resmi kimliği belisiz kişiler tarafından tahrip edildi. Saldırıyı üç gün önce fark eden Abdullah Dönmez (71) adlı vatandaş, Büyükşehir Belediyesi'ni arayarak durumu bildirdi. Büyükşehir'den "Tamam ilgileneceğiz" yanıtı almasına karşı sorunun çözülmemesine tepki gösteren Abdullah Ölmez, "Aramadığım yer kalmadı, ne gelen oldu ne giden. Mustafa Kemal'e böyle mi sahip çıkıyorlar? Abdullah Göstermelik milliyetçilik olmaz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadın cinayetine müebbet istendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN