Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sofraların vazgeçilmezi hamsi 5 liraya satılıyor

Giriş Tarihi: 6.11.2015
Sofraların vazgeçilmezi hamsi 5 liraya satılıyor
Karadenizli balıkçıların yüzünü güldüren hamsi bereketi Adanalı balıkçı esnafını da sevindirdi. Havaların soğumasıyla birlikte yaşanan hamsi bereketi, Adana'daki balık tezgahlarına yansıdı. 5 liradan satılan hamsilere ilginin istenilen düzeyde olmadığını belirten balıkçı esnafı, "Havalar sıcak olduğu için özellikle hafta sonu ilgi görüyor. Ucuz olması vatandaşların tercih sebebi" dedi.

FİYATLAR DÜŞTÜ

Geçtiğimiz haftalarda 10 liradan satılan hamsinin çoğalmasıyla birlikte tezgahlardaki etiketler 5 liraya kadar düşerken İstanbul ile fiyat farkının oluşmasının en önemli nedeninin nakliyat gideri ve KDV eklenmesinden kaynaklandığı belirtiliyor. Adanalı balıkçılar, havaların soğumasıyla hamsiye olan ilginin aratacağı inancında.

LEVREK, ÇUPRA DAHA UCUZ

Balıkçı esnaflarından Murat İlsidar (28), "İstanbul'da levrek, çupra fiyatları 25-30 liraya giderken, biz burada 12-15 liradan veriyoruz. Beklentimiz havaların soğumasıyla satışlarımızın daha da artacağı yönünde. Zonguldak'ta hamsinin 1 liradan satıldığı yönünde haberler izledik. Burada nakliyenin, KDV'lerin bindirdiği fiyatlar doğrultusunda fiyatlarımız 4-5 lira arasında gidiyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sofraların vazgeçilmezi hamsi 5 liraya satılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN