Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anne adayları için Gebe Eğitim Merkezi

Adana Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde hizmet vermeye başlayan 'Gebe Eğitim Merkezi'nde anne adayları profesyonel ekiple doğuma hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 7.11.2015
Anne adayları için Gebe Eğitim Merkezi
Aana'da hizmet vermeye başlayan 'Gebe Eğitim Merkez'nde anne adayları profesyonel ekip desteğinde doğuma hazırlanıyor. Adana Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde oluşturulan merkezde, konforlu bir ortamda 2 ebe, 1 psikolog, 1 fizyoterapist ve 1 diyetisyen tarafından gebelik süreci, gebelikte beslenme, anne sütünün önemi, emzirme, doğum, aile planlaması, plates-nefes egzersizleri ile bebek bakımı konularında bilgilendirmeler ücretsiz olarak yapılıyor. Merkeze başvuranlara, gebeliklerinin başlangıcından bebeklerini sağlıklı olarak kucaklarına aldıkları ana kadar destek olunuyor. 'Gebe bilgilendirme sınıflarında' anne adayları duygusal ve bedensel yönden bilinçli bir şekilde doğuma hazırlanıyorlar. Böylece eğitim almış bir gebe, bilgili ve güvenli olarak doğum ekibiyle uyumlu bir şekilde, doğum sürecini yönetebiliyor.

"SEZARYENLAR AZALIYOR"
AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, gebe kadınların genellikle doğum korkularından dolayı sezaryenle doğumu, normal doğuma tercih ettiklerini söyledi. Ünüvar, "Gebe eğitim merkezlerinde eğitim gören gebe bayanlar normal doğum eyleminin fizyolojik ve korkulacak bir durum olmadığını öğreniyor. Bundan dolayı normal doğum tercihlerinde artış sağlanıyor, bizim de istediğimiz tüm doğumların normal doğum olmasıdır" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anne adayları için Gebe Eğitim Merkezi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN