Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Denizi yok ama tersanesi var

Giriş Tarihi: 8.11.2015
Denizi yok ama tersanesi var
Gaziantepli işadamı Mehmet Baharoğlu, denizi olmayan kente 5 milyon liralık yatırımla tersane kurdu. Baharoğlu, 50 bin metrekare alan üzerine kurduğu tersanede sadece baraj göllerinde kullanılabilecek tekneler üretiyor. Tekstil sektöründe faaliyet gösteren Baharoğlu, Gaziantep ile Şanlıurfa sınırındaki Fırat Nehri'nde tekne turizminin yaygınlaşması amacıyla uzun araştırma yaptıktan sonra tersane kurmaya karar verdiğini belirtti.

AB STANDARLARINDA

Baraj göllerinde turizmin gelişmesiyle tekne ihtiyacının ortaya çıkacağını, bunu görünce sektöre yöneldiğini anlatan Baharoğlu, AB standartlarına uygun tatlı suları kirletmeyecek çevreci tekne imalatı için tersane kurduğunu söyledi. Gaziantep'in denizi olmamasına rağmen Fırat Nehri ve bölgedeki diğer tatlı su kaynağı ve baraj gölleri için tekne üretmeyi kararlaştırdığını anlatan Baharoğlu, şöyle dedi:

HER ÖLÇÜDE TEKNE
"Uzun süren araştırmaların ardından sektöre girdik ve 5 milyon liralık yatırımla tersaneyi kurduk. Şu an çevreci olarak nitelediğimiz tekneleri üretiyoruz ve test aşamalarından geçirdikten sonra baraj göllerimizde hizmete alacağız. Şu anda seri üretim için kalıplar çıkarıyoruz. 6 kişilikten 100 kişi kapasiteli 24 metre uzunluğunda tekneler üretiyoruz. Gelen talepler doğrultusunda saltanat kayıkları ile viking kayıkları da yapıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizi yok ama tersanesi var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN