Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Organlar toprak olmasın can olsun'

Özel Güney Adana Hastanesi ve Seyhan Toplum Sağlığı Merkezi, 3-9 Kasım 'Organ Bağışı Haftası' nedeniyle hasta ve hasta yakınlarını organ bağışı konusunda bilgilendirdi.

Giriş Tarihi: 8.11.2015
'Organlar toprak olmasın can olsun'
3-9 Kasım 'Organ Bağışı Haftası' nedeniyle Özel Güney Adana Hastanesi ve Seyhan Toplum Sağlığı Merkezi'nin koordinasyonu ile organ bağışının önemine dikkat çekmek ve toplumda farkındalık oluşturmak için hasta ve hasta yakınlarına bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda organ ve doku bağış kabulü de gerçekleştirildi. Özel Güney Adana Hastanesi ve Seyhan Toplum Sağlığı Merkezi yöneticileri organ bağışı hakkında hasta ve hasta yakınlarına bilgi aktardılar.

BEKLERKEN ÖLÜYORLAR

Türkiye'de 20 bini aşkın kişinin organ nakline ihtiyaç duyduğunu belirten uzmanlar, özellikle kalp ve karaciğer nakli bekleyen hastaların uygun ve yeterli verici olmaması nedeniyle kısa süre içinde hayatını kaybettiğini vurguladı. Bugün böbrek nakli için bekleyen 17 bin 997 hasta olduğuna vurgu yapan sağlıkçılar, "Birçok hasta bağışlanmış bir organ beklerken ölmekte. Başarılı bir nakilden sonra ise kişiye gerçek bir yaşam armağan edilmiş olur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Organlar toprak olmasın can olsun'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN