Tohumları kampusa öğrenciler atıyor

Giriş Tarihi: 10.11.2015
Tohumları kampusa öğrenciler atıyor
Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği'nin doğa dostu üniversite yerleşkeleri oluşturmak için başlattığı "Doğa Dostu Kent Bahçeleri Projesi" ilgi görmeye devam ediyor. Bu kapsamda harekete geçen Çukurova Üniversitesi öğrencileri bostan kurdu. 'Tohumlar Kampusa' sloganıyla başlayan projenin amacı şehirde ekolojik yaşam için duyarlılığın arttırılmasını sağlamak.

BOSTAN KURDULAR
'Tohumlar Kampusa' sloganıyla hayat bulan kampanyaya destek veren her üniversite kendi isimlerini kampanyanın başına ekleyerek yoluna devam ediyor. Kampanyaya Türkiye'den destek veren dört üniversiteden biri olan Çukurova, 14-15 Nisan'da startı verilen projenin ikinci etabına başladı. Öğrenciler "Doğa Dostu Çukurova Kent Bahçeleri" adını verdikleri proje çerçevesinde Atlı Spor Kulübü'nün çevresinde bostan kurdu.

TÜKETİCİ DEĞİL TÜRETİCİ
Çok sayıda öğrencinin destek verdiği ve toprağın canlandırmasının hedeflendiği proje gençlere göre dostluğu ve kardeşliği aşılıyor. Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili Edebiyatı Bölümü 2. sınıf öğrencisi Emine Sarıgül, gıdadan ulaşıma, enerji kullanımından tüketim alışkanlıklarına kadar birçok konuda gençler olarak 'tüketici' değil 'türetici' olmak istediklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tohumları kampusa öğrenciler atıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN