Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantepli işadamları: Türkiye'nin önü açıldı

Giriş Tarihi: 12.11.2015
Gaziantepli işadamları: Türkiye'nin önü açıldı

AK Parti'nin ezici bir çoğunlukla tek başına iktidara gelmesi Gaziantep'te iş çevrelerinde sevinçle karşılandı. Sanayiciler, "Öncelik ekonomi olmalı" dedi

AK Parti'nin yeniden tek başına iktidara gelmesi Gaziantep iş dünyasını memnun etti. 5 aylık çalkantılı dönemden sonra AK Parti'nin yeniden çoğunluğu sağlayarak iş başına gelmesini değerlendiren Gaziantepli sanayici ve işadamları, Türkiye'nin önünün yeniden açıldığını, kurulacak hükümetin daha güçlü bir Türkiye için ekonomiye ağırlık vermesi gerektiğini dile getirdi.

TARİHİ BİR SEÇİM

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Başkanı Adil Konukoğlu, "Ülkemizde 13 senedir tek parti hükümetinin getirdiği istikrar sayesinde ekonomide çok önemli atılımlara imza atıldı. Şimdi Türkiye'de yeni bir sayfa açıldı. Artık 4 yıl boyunca seçim yok, önümüz açık. Kurulacak AK Parti hükümeti öncelikle ekonomiye odaklanmalı ve her alanda reform hareketi başlatmalıdır" dedi.

GÜNDEM DEĞİŞMELİ

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Eyüp Bartık, "Herkesin milletin tercihine saygı duyması gerekiyor. Bundan sonra hedef Türkiye'nin kalkınmasıdır. 2015 yılını seçimle geçirdik, gündemimiz artık değişmelidir. Planlarımızı Türkiye'nin kalkınmasına ve yeni hedeflerine göre yapmalıyız. Seçim atmosferinde oluşan kutuplaşmanın bir an önce giderilmesi gerekiyor" diye konuştu. Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cahit Nakıboğlu da 1 Kasım'ın çok önemli bir dönemin daha başlangıcı olduğunu belirterek, "Milletimiz sözünü söyleyerek tek parti yönetimi ve istikrar iradesini güçlü bir şekilde ortaya koymuştur. Seçmenin verdiği güçlü mesajla Türkiye'nin önü açılmıştır. Şimdi işe koyulup milletimizin ihtiyaçlarına cevap verme zamanıdır" şeklinde konuştu.

İSTİKRAR GELECEK

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, belirsizliği seçimle birlikte tam olarak ortadan kalktığını söyledi. Tiryakioğlu şöyle devam etti: "Önümüzde yeni bir süreç ve yeni bir dönem var. Halkın oylarıyla iktidara tek başına gelen AK parti kısa sürede hükümeti kurarak 4 yıl boyunca izleyeceği yol haritası ve politikalarını belirleyecektir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantepli işadamları: Türkiye'nin önü açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN