Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çukurova GİAD'tan huzurevine 4 yeni ev

Çukurova Genç İşadamları Derneği Küçük Evler Projesi'ne dört küçük ev yaptırarak destek oldu. Başkan Ömer Faruk Sakarya'nın önem verdiği proje 5 ayda tamamlandı

Giriş Tarihi: 13.11.2015
Çukurova GİAD'tan huzurevine 4 yeni ev
Adana için hayata geçirdiği projeleriyle gündemden düşmeyen Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD), Adana Huzurevi'ndeki Küçük Evler Projesi'ne dört ev yaptırarak katkıda bulundu. Çukurova GİAD'ın, geleneksel etkinliklerinden biri olan huzurevi sakinleriyle yaptıkları iftar yemeğinde Adana Huzurevi'ne verilen dört küçük ev yaptırma sözü kısa sürede hayata geçirildi.

SAKARYA AİLESİ İKİ EV YAPTIRDI

Gerekli girişimlerin ardından evlerin yapımına başlandı. İkisi Çukurova GİAD üyeleri, ikisi de Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya ile ağabeyi İskender Sakarya tarafından yaptırılan 4 küçük evin yapımı yaklaşık beş ay sürdü. Evler, Huzurevi Müdürü Nurdan Avcı'nın koordinatörlüğünde dernek üyelerince en küçük ayrıntıya kadar döşenip, tamamlandı ve teslim edildi.

45 METREKARE 1+1 EVLER

Türkiye'de ilk kez Adana'da başlatılan, her biri 45 metrekare büyüklüğünde olan, 2 kişinin yaşayabildiği 1+1 evlerden oluşan Küçük Evler Projesi, bu 4 evin yapımıyla büyümüş oldu. Tefrişat işlemleri de tamamlanıp hazır hale getirilen evlerin açılışı, 14 Kasım Cumartesi günü Vali Mustafa Büyük, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve kent protokolünün katılımıyla gerçekleşecek.

BİZİM İÇİN ÖNEMLİLER
Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, her biri ayrı birikime sahip yaşlı insanların, yaşadıkları yaşlılık dönemlerinde rahat ettirilmeleri, bu özel dönemi güzel geçirmeleri, saygı görmeleri gerektiğini söyledi. Adana Huzurevi'nin sakinlerini çok önemsediklerini vurgulayan Başkan Sakarya, "Küçük Evler Projesi ile gündeme oturduk" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukurova GİAD'tan huzurevine 4 yeni ev
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN