Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mahmut Çelikcan: Her şeyin başı eğitim

Giriş Tarihi: 14.11.2015
Mahmut Çelikcan: Her şeyin başı eğitim
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, kültür evlerinde eğitime destek kursları için düzenlenen seviye tespit sınavlarına katılıp, derece alan öğrencilerin hediyelerini verdi. Fatih Sultan Mehmet Kültür Evi'nde düzenlenen törene öğrenciler ve veliler katıldı. Seviye tespit sınavına katılan 5-6-7. sınıf öğrencileri arasında birinci olan öğrencilere bilgisayar, ikinci ve üçüncü olanlara ise tablet hediye edildi. Başkan Çelikcan, burada asıl amacın çocukları eğitime teşvik etmek olduğunu belirtti. Başkan Mahmut Çelikcan eğitime destek kurslarının 6 yıldan beri devam ettiğini, Yüreğir'e yapılan 11 kültür evi sayesinde öğrencilere daha nezih ortamlarda eğitim verdiklerini belirtti. Başkan Çelikcan "Bundan önceki yıllarda maddi durumlarının iyi olmaması nedeniyle dershaneye gidemeyen çocuklarımız bu kurslara katıldı ve başarılı okullara yerleşti. Dershanelerin kapatılmasıyla birlikte kültür evlerimizin önemi daha da arttı ve daha önemli hale geldi" dedi.

UMUT IŞIKLARIMIZDIR
Çelikcan şöyle devam etti: Çocuklarımız hepimiz için birer umut ışığıdır. Nasıl ki karanlıktaki bir ışık önümüzü aydınlatıyorsa, ailelerimiz için de çocuklarımız birer ışık gibidir. Çocuklarımız buralarda aldıkları eğitimlerle ailelerini güzel yerlere sürükleyebilirler ve mutluluk kaynağı olabilirler. Buralarda eğitim gören çocuklarımız inşallah güzel okullar kazanacaklardır. Okullarından mezun olduktan sonra temennimiz kendilerine, ailelerine, vatanına ve milletine hayırlı evlatlar olurlar.

HEDİYE ALAN ÖĞRENCİLER
5. sınıf öğrencileri Yusuf Toraman, Eren Aslan, İrem Tokak, 6. sınıf öğrencileri Arda Akın Akçay, Yusuf Göktürk, Kübra Bolkan 7. sınıf öğrencileri Ayşe Sinem Usanmaz, Fırat Utku Gül, Gökay Köser.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahmut Çelikcan: Her şeyin başı eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN