Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evlilik Okulu'na devam eden çiftlere ödül

Giriş Tarihi: 15.11.2015
Evlilik Okulu'na devam eden çiftlere ödül
Gaziantep'te Şahinbey Belediyesi'nin patentli projesi olan ve 6 yıldır devam eden Evlilik Okulu'na katılarak başarıyla tamamlayan çiftler için sertifika ve ödül töreni düzenlendi. 2009 yılından bu yana devam eden projede 7 bin 50 kişiye kurs verildi. Evlilik Okulu'na katılarak eğitimlerini aksatmadan başarıyla tamamlayan 150 çifte, Şahinbey Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle sertifika verilirken, yeni çiftlere çamaşır makinesi hediye edildi.

VAZGEÇİLMEZ PROJELER
Şahinbey Belediyesi projelerinin toplumun her kesimine hitap ettiğini söyleyen AK Parti Milletvekili Nejat Koçer, "Özellikle gençlere yönelik, toplumun eğitimine yönelik projeler, bizim için vazgeçilmez projeler. Eğitim hayatın her alanında çok önemli. Evlilik Okulu da bu anlamda sağlıklı çocuk yetiştirme, bireylerin sağlığı ve toplum sağlığı açısından çok önemli" dedi.

SABIR ÇOK ÖNEMLİ
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Eğer gerçekten aile hayatı düzenliyse, eşler gerçekten muhabbet içerisindeyse işte cennet hayatı bu dünyada yaşanıyor. Anlaşmazlık varsa cehenneme gitmeye gerek yok. Evlilik hayatında sabır çok önemli" diye konuştu. Konuşmaların ardından Başkan Tahmazoğlu, nikah için gün alan bir çiftin nikah akdini gerçekleştirdi. İşitme engelli damada salonda hazır bekleyen işaret dili eğitmeni yardım etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evlilik Okulu'na devam eden çiftlere ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN