Otogar çalışanı gazeteciyi dövdü

Giriş Tarihi: 15.11.2015
Otogar çalışanı gazeteciyi dövdü

İşyerlerinin mühürlenmesine öfkelenen firma sahipleri ve çalışanları zabıtaların üzerine yürüdü. Gözü dönmüş bir zorba görevini yapan SABAH muhabirini yumrukladı

Mersin Şehirlerarası Terminal İşletmesi'ndeki (MEŞTİ) işyerlerinin kirasını ödemedikleri için F1 yetki belgeleri iptal edilen otobüs firmalarının sahipleriyle işyerlerini mühürlemeye gelen zabıta ekipleri arasında arbede yaşandı. Bu gerginlikten gazeteciler de nasibini aldı. Görevini yapmaya çalışan SABAH gazetesi muhabiri Adnan Açıkgöz, Mersin Seyahat firması çalışanı Yusuf Doğrucu'nun yumruklu saldırısına maruz kaldı. Korku dolu anlar yaşayan gazeteci Açıkgöz, "Polisler ve sağ duyulu insanlar olmasaydı linç edilecektim. Adeta gözleri dönmüştü" dedi. İddiaya göre, 16 otobüs firması yazıhanesi, otogarın işletme hakkını elinde bulunduran Şimşek Grup'a kira ödemelerini yapmadı. Ruhsat alamayan firmaların, şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapması için gerekli F1 Yetki Belgesi iptal edildi. MEŞ- Tİ'nin patronu Halit Şimşek, belgelerdeki eksiklik nedeniyle kaçak hizmet verdiğini iddia ettiği yazıhane sahiplerini işyerlerinden çıkarmak için polis ve zabıtadan yardım istedi. Önceki akşam saatlerinde polis ekipleriyle MEŞTİ'ye giden zabıtalar, kira ödemeyen, ruhsatı ve F1 Yetki Belgesi olmayan 16 yazıhanenin mühürleneceğini bildirdi. Kira ödemelerinde sorun olmadığını öne süren yazıhane sahipleri zabıta amirinin üzerine yürürken, bir kişi benzin dökerek kendini yakmaya çalıştı. Ortalık bir anda karışırken, Mersin Seyahat firması çalışanlarından Yusuf Doğrucu, görevini yapmaya çalışan Sabah Muhabiri Adnan Açıkgöz'ü hedef seçerek üzerine saldırdı. Arkadaşımızı yumruklayan Yusuf Doğrucu arkadaşları tarafından oradan uzaklaştırıldı. Aldığı yumruk darbesinin etkisiyle sersemleyen Adnan Açıkgöz, güvenlik güçlerine, saldırgandan şikayetçi olduğunu söylerken, diğer çalışanlar Adnan Açıkgöz'ü teselli etmeye çalıştı.

ZABITAYI DA DÖVECEKLERDİ

Yaşadığı olayın etkisinden kurtulamayan Adnan Açıkgöz başından geçenleri şöyle anlattı: Otogar'daki bazı işyerlerinin mühürleneceği duyumu üzerine oraya gittim. Saat 15.00 sıralarıydı. Ortam çok gergindi. İşyerleri mühürlenecek firma sahipleri ve çalışanları zabıtayı tehdit ediyor, polislerin üzerine yürüyordu. Mersin Seyahat firması sahibi Kerim Üzmez açıklama yapıyordu. Ben de yaşanan gerginliği fotoğraflarken birden önümde beyaz saçlı, koyu renk kazaklı biri belirdi. 'Sen Halit Şimşeğin adamısın değil mi. Ne biçim haber yazıyorsunuz?' diye bağırmaya başladı. Ben Sabah gazetesi muhabiri olduğumu söylememe rağmen yumruğunu çeneme indirdi. Çevrede bulunanlar araya girdi yoksa beni linç edeceklerdi. Olaydan sonra karakola giderek saldırgandan şikayetçi oldum. Olay anında çekilen görüntüler her şeyi apaçık gösteriyor. Adının Mersin Seyahat firması çalışanı Yusuf Doğrucu olduğunu öğrendiğim kişiyi polis arıyor. Bu kişinin cezaevinden denetimli serbestlik yasasından yararlanarak çıktığı da iddia edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otogar çalışanı gazeteciyi dövdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN