Hayırsever işadamı 40 davanın sanığı

Adana'daki 3 MADO'yu devralan, ardından sözleşmesi feshedilen M. Kemal Caf'ın, sahtecilik ve hırsızlıktan yargılandığı ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 16.11.2015
Hayırsever işadamı 40 davanın sanığı
Adana'da faaliyetteki 3 ayrı MADO'yu bir süre önce silahlı saldırıya uğrayıp sonra vefat eden Hadi Akkale'den devralan Mustafa Kemal Caf'ın sabıka dosyası kabarık çıktı. MADO'yu aldığı dönemde 'hayırsever işadamı' olarak tanıtılan Caf'ın, sahtecilik ve hırsızlık dahil 40 yakın davanın sanığı olduğu ortaya çıktı. 'Hayırsever işadamı' Caf'ın, annesi ve ağabeyini bile çeşitli yöntemlerle dolandırmaya çalıştığı öne sürüldü.

SAHTECİLİKTEN YARGILANIYOR

Hadi Akkale'den MADO markasını devraldıktan sonra ünlü markaya borcunu vaat ettiği sürede ödemeyen Caf ile MADO arasındaki sözleşme, MADO tarafından tek taraflı olarak feshedildi. Kamuoyunda hayırsever işadamı olarak lanse edilen Mustafa Kemal Caf'ın, 2006 yılından bu yana hırsızlık, sahtecilik, hakaret, tehdit, iftira, karşılıksız çek, köylünün ortak taşınmazına tecavüz, yaralama, resmi belgede sahtecilik, kamu kurumuna zarar verme, silahlı tehdit, yağmaya kalkışma, dolandırıcılık, mühür bozma gibi suçlardan yargılandığı ortaya çıktı. Caf'ın son olarak Ceyhan 2. Ağır Ceza mahkemesinde sahtecilik suçundan yargılandığı öğrenildi. Başkasının adına kooperatif kurarak devletten hayvancılık kredisi almak için dolandırıcılık yaptığı da iddia edilen Caf'ın, bölgenin önemli çiftçilerden olan Vahit Tutar, Meryem Omay, Adil Yalçın, Hüseyin Caf, Mahmut Remzi Eryılmaz, Saadet Elif Topbaş, Selçuk Semih Soylu, Şule Yalçın, Ahmet Soylu, Mustafa Necip Özsırkıntı, Gülden Çoban ve daha birçok kişiden kardeşi Rabia Kökver'le beraber sahte imzalarla tarla kiraladığı ve Doğrudan Gelir Desteği'nden yararlandığı iddiaları da var. Caf'ın 2008 yılında hakkında açılan birkaç davada, elektrik hırsızlığı suçundan hüküm giydiği anlaşıldı. Sanığın 2010 ve sonraki yıllarda çok sayıda TEDAŞ mührünü bozma suçunda yargılandığı ortaya çıktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayırsever işadamı 40 davanın sanığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN