Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuklarımız da terörün hedefinde

Giriş Tarihi: 17.11.2015
Çocuklarımız da terörün hedefinde
PKK terör örgütü tarafından çocukların oyun amaçlı kullandığı araziye mayın döşendi. Mayın patlaması sonucu 2 çocuk vücudunun birçok uzvunu kaybetti. Patlamadan sonra askeri helikopterle Van'a ardından uçak ambulansla Gaziantep'e gelen elleri parçalanan ve görme yetisini tamamıyla kaybeden 11 yaşındaki Suat Fırat'ın babası Nezir Fırat (33) "Oğlumun tek amacı oyun oynamaktı. Artık bunların hiçbirini yapamayacak. Bu Kürtlere kurulmuş bir tuzaktır" dedi.

KUZENİ DE YARALANDI

PKK terör örgütü tarafından 6 Kasım günü Hakkari'nin Şemdilli İlçesi'ne bağlı Üzüm Kıran köyünün yakınına mayın döşendi. 8 Kasım'da köylü halkının çeşitli amaçlarla kullandığı araziye döşenen mayınlar çocukların oyun oynadığı sırada patladı. Patlamada Suat Fırat ellerini, görme yetisini kaybetti, Van 100. Yıl Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören küçük Suat'ın kuzeni 12 yaşında Menifa Fırat'ın ise, akciğer ve karaciğerinde büyük hasar oluştuğu ve felç kalma ihtimalinin olduğu bildirildi.

"OĞLUMUN GÜNAHI NEYDİ?"
Mayınların Kürt halkına yönelik bir tuzak olduğunu söyleyen Nezir Fırat, "Bizleri birbirimize düşürmeye çalışıyorlar. Kürt-Türk çatışması yaratmaya çalışıyorlar. Benim oğlum daha 11 yaşında pırıl pırıl bir çocuktu tek suçu oyun oynamak, teröristler artık çocukları, hedef alıyor. Oğlum gözlerini, ellerini kaybetti, eğer vücut kan dolaşımını yeterince sağlamazsa bir bacağı da ameliyatla alınmak zorunda kalacak. Ne olur bu terör belasından bizi kurtarın" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklarımız da terörün hedefinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN