Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lütfi Elvan'dan Mersin'e müjde

Mersin'in ilçeleri için büyük önem taşıyan 3 yol, AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan'ın girişimleri sonucunda Karayolları Genel Müdürlüğü ağına alındı

Giriş Tarihi: 19.11.2015
Lütfi Elvan'dan Mersin'e müjde
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Tarsus-Çamlıyayla- Eshab-ı Kehf, Fındıkpınarı-Tepeköy ve Gülnar-Büyükeceli arasındaki yolların Karayolları Genel Müdürlüğü ağına alındığını ve bu yolların müdürlük tarafından inşa edilerek standartlarının yükseltileceğini açıkladı.

VİRAJLAR KALKACAK

Gelişmeleri SABAH Güney'e değerlendiren Elvan, inanç turizmi için önemli bir yer olan Eshab-ı Kehf'e Tarsus- Çamlıyayla yolundan ayrılan standartları düşük bir yolla ulaşıldığını anımsatarak, "Toplam 3,3 kilometre uzunluğundaki bu yolun ortalama genişliği şimdilik 7 metre. Eshab-ı Kehf'e güvenli bir şekilde ulaşım sağlamak için bu yolu Karayolları ağına aldık. Yolun standartları yükseltilecek. Virajlar kalkacak ve yolun genişliği 10 metreye çıkacak" dedi. Toplam 14 kilometre uzunluğunda olan Fındıkpınarı-Tepeköy yolunun mevcut halinin ise standartların altında kaldığına dikkat çeken Elvan şanları kaydetti: Tepeköy ve çevre köylerde üretilen yıllık 90 bin tona yakın şeftalinin kısa sürede ve güvenli bir şekilde sevk edilmesi amacıyla bu yolu da Karayolları bünyesine aldık. Çalışmalarımızla 6 metre olan yol genişliğini 10 metreye çıkaracağız.

AKDENİZ'E KOLAY ULAŞIM

34 kilometrelik Gülnar-Büyükeceli yolunun da kış aylarında zorlu bir güzergah haline geldiğinin altını çizen Lütfi Elvan, "Bu yolun Karayolları ağına alınması ile fiziki ve geometrik standartları iyileştirilecek. Ayrıca güzergahta bulunan yerleşim yerlerinde yaşayanların Akdeniz Sahil Yolu'na daha güvenli ve kısa sürede ulaşımı sağlanmış olacak. Ayrıca yaz aylarında civar yerleşimlerdekilerin yaylalara ulaşımı kolaylaşacak" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lütfi Elvan'dan Mersin'e müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN