CHP'li başkan Genç ilçesini unuttu

Giriş Tarihi: 21.11.2015
CHP'li başkan Genç ilçesini unuttu

Mersin merkez Yenişehir ilçesi sakinleri, CHP'li Belediye Başkanı İbrahim Genç'ten şikayetçi. Yenişehirliler, ilçe sokaklarının virane olduğunu Genç'in sorunlara duyarsız kaldığını söylüyor

Mersin'in merkez Yenişehir ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı İbrahim Genç, sorumluluk alanındaki sokakları unuttu. Zamanında alınmayan çöpler çevre ve görüntü kirliliğine neden olurken, kaldırım üzerinde bulunan rögarların birçoğunun açık kapakları tehlike saçıyor. Ara sokaklardaki yolların köstebek yuvasına döndüğü ilçede yaşayanlar, "Başkan İbrahim Genç ilçeyi unuttu. Sorunlarımıza karşı çok duyarsız. Kendisinden ilgi bekliyoruz" diyerek, tepki gösteriyor. Mersin'in en düzenli ve altyapı bakımından en donanımlı ilçesi olarak gösterilen Yenişehir'de yaşayanlar çok mutlu değil. İlçenin birçok sokağı adeta unutulmuş durumda. Yenişehir Belediyesi'nden yeterli hizmet alamadıklarını dile getiren vatandaşlar isyanda. Özellikle; Hürriyet, Cumhuriyet, Bahçeliveler ve Güvenevler mahallelerindeki çöp konteynırlarının zamanında boşaltılmamasının çevre ve görüntü kirliliğine neden olduğunu belirten vatandaşlar, açık olan rögar kapaklarının tehlike yarattığını, çocuklarını sokağa korkarak gönderdiklerini söylüyor.

DUYARLI DAVRANSIN
Yaşadıkları sorunlara bir an önce çözüm bulunmasını isteyen vatandaşlar, "Başkan ilçeye hizmet etmeyi unuttu. Sokaklar pislik içinde. Ara sokaklardaki yolların hali içler acısı. Derinliği 20 santimetreyi bulan çukurlarla karşı karşıyayız. Bir ilçenin sorunlarını en iyi o ilçenin belediyesi bilir. Makamlarda oturmakla iş olmuyor. Biraz çıkıp dolaşsınlar, sokakların, caddelerin halini görsünler. Oy verdik başkan yaptık ama İbrahim Genç sorunlarımıza çok duyarsız" diye dert yandılar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li başkan Genç ilçesini unuttu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN