Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kimyeci: Su fiyatı düşecek

Giriş Tarihi: 21.11.2015
Kimyeci: Su fiyatı düşecek

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, su fiyatlarının en geç 30 Kasım'da düşeceğini belirterek, "27 Kasım'da yapılacak HATSU genel kurulunda düşmezse 30 Kasım'da kesinlikle düşecek" dedi.

Hataylıları isyan ettiren su zammıyla ilgili bugüne kadarki en rahatlatıcı açıklamayı Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci yaptı. AK Parti Grubu olarak yaptıkları su tarife teklifini anlatan Başkan Kimyeci, kasım ayı bitmeden HATSU'dan bir cevap alacaklarını söyledi. Kimyeci, "Su fiyatları 27 Kasım'da yapılacak olan HATSU Genel Kurulunda düşmezse 30 Kasım'da kesinlikle düşecek" dedi. Antakya Belediyesi'nin her aya geleneksel olarak düzenlediği basınla buluşma ve istişare toplantısı Büyük Antakya Oteli'nde yapıldı. Toplantıya Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve çok sayıda basın mensubu katıldı. Basın toplantısının ana gündem maddesi son iki haftadır gündemi meşgul eden su zammı oldu. Basın toplantısında Antakya Belediyesi olarak kuruldukları günden bu yana geldikleri noktayı anlatan İsmail Kimyeci, büyükşehir kurulmasından sonra belediyelerine devredilen borçların büyük kısmını ödemeyi başardıklarını aktardı. Kimyeci, "Bu yıl toplam 1 milyon 123 bin metrekare parke taşı döşedik. 112 kilometre stabilize yol yaptık, 58 bin ton asfalt harcadık, 87 kilometre parke taşı döşeli yol yaptık" dedi. Daha yeşil ve yaşanabilir bir Antakya oluşturmak için park ve bahçe çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini vurgulayan Kimyeci, "Yıl sonuna kadar 32 yeni parkı Antakya halkının hizmetine sunmuş olacağız. Haşereyle mücadele kapsamında 13 ayrı ilaçlama ekibimiz çalışıyor. Ayrıca şehir genelindeki tüm çöp konteynırlarımızı haftada bir defa olmak üzere yıkayıp temizliyoruz" diye konuştu.

KURS DESTEĞİ

Sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde toplam 3 bin 500 öğrenciye ücretsiz kurslar verildiğini hatırlatan Kimyeci, şunları söyledi: 30 öğretmenimiz ve teknik destek personelimizle TEOG, LYS ve YGS'ye hazırlık kursları veriyoruz. Bu kurslarımıza katılan tüm öğrencilerimizi servisle evlerinden alıp kurs sonunda yeniden evlerine bırakıyoruz. Ayrıca 500 öğrencimize spor ve 500 öğrencimize de sanatsal ağırlıklı kurslar veriyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kimyeci: Su fiyatı düşecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN