Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep 'terörle' anılmak istemiyor

Gaziantep iş dünyası temsilcileri, kentin son dönemde terör olaylarıyla anılmasından rahatsızlık duyduklarını belirerek, 'Marka şehrin adı yanlış işlerle anılmamalı' mesajı verdi

Giriş Tarihi: 23.11.2015
Gaziantep 'terörle' anılmak istemiyor
Gaziantep iş dünyası temsilcileri, kentin son dönemde terör olaylarıyla anılmasından rahatsızlık duyduklarını dile getirdi. Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Eyüp Bartık, şehrin sanayi, ticaret, kültür ve turizmde öne çıktığını belirterek, bu gerçeğin değiştirilemeyeceğini söyledi. GTB Başkanı Ahmet Tiryakioğlu da "Gaziantep'in başarısını gölgelemek isteyen bazı art niyetli çevreler, kentin ismini terör olaylarıyla andırmak için kara propaganda yürütmekteler" dedi.

HAYAT AYNI ŞEKİLDE

Bu yılın 10 aylık dilimini 5 milyar 181 milyon 244 bin dolarlık ihracatla geçiren Gaziantep'in ekim ayında Türkiye'nin en çok ihracat yapan 5. kenti olduğunu anlatan Eyüp Bartık, algı operasyonlarıyla kimsenin Gaziantep markasına zarar veremeyeceğini kaydetti. Turistlerin gönül rahatlığıyla ziyaret ettiği Gaziantep'in dün olduğu gibi bugün de başarılı yolculuğuna devam ettiğini vurgulayan Bartık, "Gaziantep'te hayat dün nasılsa bugün de aynı şekilde devam ediyor" dedi.

KARA PROPAGANDA

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Başkanı Ahmet Tiryakioğlu da asırlar boyu çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yaparak, tarihin her döneminde önemli bir ticaret ve kültür merkezi olan Gaziantep'in, var olduğu coğrafyada her zaman huzur, güven ve kardeşliği sembolize ettiğini söyledi. Tiryakioğlu, Gaziantep'in isminin terörle anılmasını isteyenlerin, kentte şahlanan ekonomiyi sabote etmeyi, yeni yatırımları engellemeyi ve toplumsal barışı bozmayı amaçladığını bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep 'terörle' anılmak istemiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN