Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çaresiz kaldığı anda sağlığına kavuştu

Giriş Tarihi: 25.11.2015
Çaresiz kaldığı anda sağlığına kavuştu

Niğde'de yaşayan ve 1,5 yıldır hiçbir doktorun ameliyat etmeye yanaşmadığı kalp hastası Fatma Demiryürek, KSÜ Araştırma Hastanesi'nde sağlığına kavuştu

Son 1,5 yılda 5 hastane gezen fakat bypass yapılmaya uygun değil denerek ameliyat edilmeyen hasta, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde (SUAH) gerçekleştirilen başarılı bir operasyonla sağlığına kavuştu. 1,5 yıl boyunca çaresizliği yaşayan kalp hastası Fatma Demiryürek, şimdi sağlığına kavuşmanın mutluluğu içinde. Niğde'de yaşayan Fatma Demiryürek, 1,5 yıl önce rahatsızlanarak Bor Devlet Hastanesi'ne, ardından Niğde Devlet Hastanesi ve Kayseri Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gitti. Gittiği her yerde risk taşıdığı için bypass yapılamayacağı cevabını alan Demiryürek ailesi, rapor ve CD'leri Hacettepe Tıp Fakültesi ve Ankara'da hizmet veren özel bir hastaneye göndererek görüş istedi ancak yine aynı yanıtı aldı. Bir arkadaşlarının tavsiyesi üzerine KSÜ SUAH'a gelen Fatma Demiryürek'e, KSÜ Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sami Özgül başkanlığında başarılı bir ameliyat yapıldı ve hastanın hasarlı damarı onarıldı. Operasyonu yürüten Prof. Dr. Sami Özgül taşıdığı risk nedeniyle bu ameliyatı yapabilen merkezin Türkiye'de çok az olduğunu söyledi.

SADECE BİRKAÇ İSİM

Prof. Dr. Sami Özgül "Kronik total oklüzyon dediğimiz önemli bir damar tıkalı bunu da Türkiye'de açabilen merkezler çok az, sadece birkaç isim gerçekleştirebiliyor. Ameliyat uzun, zor ve incelikli bir işlemdi. Hasarlı damarı başarılı bir şekilde açtık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çaresiz kaldığı anda sağlığına kavuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN