Türkiye'nin en iyi haber sitesi

5 günde 55 bin kişi fuara koştu

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Anadolu'nun en büyük kitap fuarı olan Kahramanmaraş Kitap ve kültür Fuarı'nı 5 günde 55 bin kişinin ziyaret ettiğini söyledi

Giriş Tarihi: 27.11.2015
5 günde 55 bin kişi fuara koştu
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve 254 yerel ve ulusal yayınevinin yer aldığı, 220 şair ve yazarın okuyucularıyla buluşarak kitaplarını imzaladığı Anadolu'nun en büyük kitap fuarı olan 2. Kitap ve Kültür Fuarı, Kahramanmaraşlıları kitaba doyurdu. Fuar alanının kapısına konulan elektronik sayaca göre 5 günde 55 bin 7 kişi kitap stantları arasında dolaştı.

TÜRKİYE OKUYOR

Kahramanmaraş Fuar Merkezi'nde (KAFUM) düzenlenen ve ünlü yazarlar Ahmet Taşgetiren ile Abdurrahman Dilipak'ın onur konuğu olduğu fuara olan ilginin kendilerini memnun ettiğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, "Türkiye kitap okuyor, Türkiye kitaba değer veriyor algısını oluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

ŞEMSİYELİ SOKAK
Kitapların renkli dünyası konusunda çağrışım yaratılması için oluşturulan 'Şemsiyeli Gökkuşağı Sokak' ve Kahramanmaraş'ın nostaljik kültür sokağı, fuara gelen vatandaşların büyük ilgisini çekti. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı imkanlarıyla öğrenciler için ücretsiz otobüs seferleri düzenlenmesi de fuarda yazar-öğrenci buluşmalarının gerçekleşmesi ziyaretçi sayısını artırdı.

ŞİİRİN BAŞKENTİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşmalarında 'Şiirin başkenti Kahramanmaraş' vurgusu yaptığını anımsatan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, bunun da kamuoyunda 'edebiyat şehri', 'şairlerin şehri', 'şiirin başkenti' olarak karşılık bulduğunu dile getirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 günde 55 bin kişi fuara koştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN