Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AMATEM 2016'da hizmete sunulacak

Giriş Tarihi: 30.11.2015
AMATEM 2016'da hizmete sunulacak

Mersin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Memnune Çamsarı, kente sağlık alanında yeni bir soluk getirdiklerinin altını çizerek, AMATEM'in de 2016 yılında hizmete gireceğini açıkladı

Sağlık alanında Mersin'e yeni bir soluk getirildiğini söyleyen Mersin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Memnune Çamsarı, uyuşturucu ve alkol bağımlılarının tedavi edileceği AMATEM'in 2016 yılında hizmete gireceğini açıkladı. 7 ay önce göreve başlayan Genel Sekreter Çamsarı, "Hastanelerimizde yeni birimler açarak hastalarımızın mağduriyetlerinin önüne geçtik" dedi.

DSA İLE BEYİN ANJİYOSU
Çağdaşkent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ndeki diş ünitelerinin yenilendiğini ifade eden Çamsarı, şöyle devam etti: Mersin Devlet Hastanemizde de DSA denilen beyin anjiyosu çalışmasını başlatarak, inme hastalarının tanı ve tedavisinde önemli bir ilerleme kaydettik. DSA ile damar tıkanıklığı hastalarının da teşhis ve tedavilerine başladık. Yenişehir Belediyesi tarafından yapılan ve önümüzdeki günlerde kurumumuza devredilecek olan AMATEM'i de 2016 yılında hizmete sunacağız.

9 MİLYON TL'LİK YATIRIM

Göreve geldiği günden itibaren Mersin il genelinde sağlık alanında yaklaşık 9 milyon TL tutarında yatırım yapıldığına dikkat çeken Çamsarı, "Amacımız vatandaşlarımızın sağlık konusunda en ufak bir sıkıntı yaşamadan hizmet alabilmelerini sağlamaktır. Bu doğrultuda 7/24 çalışıyoruz. Mersin'in en ücra köyündeki vatandaşımızın da merkezdeki vatandaşımızın da aldığı hizmet kalitesinin aynı olması ve bir an önce sağlığına kavuşması bizim öncelikli hedefimizdir" şeklinde konuştu.

MAĞDURİYET GİDERİLDİ
Toros Devlet Hastanesi'ne 10 cihazlı diyaliz ünitesi kurulduğunu dile getiren Çamsarı, "5 yataklı erişkin yoğun bakımının açıldığı Erdemli Devlet Hastanesi'nde de Palyatif Bakım Merkezi için ihaleye çıktık. Acil servis ek binasını hizmete açtığımız Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne tomografi cihazı kurarak hastalarımızın mağduriyetini giderdik. Yeni doğan yoğun bakımın kuvözlerini de yeniledik. Sağlık alanında kente yeni bir soluk kazandırdık" diye konuştu.

YENİ SERVİSLER
Uzm. Dr. Çamsarı, 7 aydır yürüttüğü Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevi süresince kent genelindeki hastanelerde yapılan çalışmaları anlattı. Tarsus Devlet Hastanesi'nde 10 yataklı 3'üncü seviye erişkin yoğun bakımı ile yine 10 yataklı 2'nci seviye çocuk yoğun bakımın hizmete girdiğini belirten Çamsarı, hastaneye ileri derecede bakıma muhtaç hastaların bakıldığı 17 yataklı Palyatif Bakım Merkezi'nin de kazandırıldığını dile getirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AMATEM 2016'da hizmete sunulacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN