Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Yeni'den CarrefourSA tepkisi

Giriş Tarihi: 30.11.2015
Başkan Yeni'den CarrefourSA tepkisi

AK Parti Adana İl Başkanı Yeni, Büyükşehir Belediye Meclisi'nde MHP'lilerin oyuyla kabul edilen imar değişikliğinin, adrese teslim rant olduğunu söyledi

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Büyükşehir Belediye Meclisi'nde AK Parti grubunun 'hayır' oyuna rağmen geçen CarrefourSA arazisiyle ilgili imar değişikliğine tepki gösterdi. Konunun takipçisi olacaklarını söyleyen Başkan Yeni, "Sadece belli bir bölümün, adrese teslim ve kişiye özel ranta olanak sağlaması, bizim kabul edebileceğimiz bir durum değildir" dedi.

CHP VE MHP'NİN OYLARI
"Bahçenin sadece bir alanı güneş alırsa, bahçedeki diğer ağaçlara haksızlık edilmiş olur ve o ağaçların hakkına girilmiş olur" diyen Başkan Fikret Yeni, "Geçen hafta grubumuzun itirazına ve kaygılarımıza rağmen, CHP ve MHP'nin ortak oyları ile meclisten geçen CarrefourSA arazinin imarına yönelik tepkimizi ilk günden bugüne hep koruduk ve korumaya da devam edeceğiz" diye konuştu. Yoğunluğu artırılan CarrefourSA arazisinin yöresindeki tüm alanların aynı yoğunluk oranında artışa sahip olmaması ve arsa sahiplerinin bu değişimden kazanç sağlamasının engellenmesini de karşı olduklarını belirten Başkan Yeri, "Sadece belli bir bölümün, adrese teslim ve kişiye özel ranta olanak sağlaması, bizim kabul edebileceğimiz bir durum değildir" şeklinde konuştu.

"KARARI MAHKEMEYE TAŞIYACAĞIZ"
Kararı mahkemeye taşıyacaklarını da belirten Başkan Yeni, "Büyükşehir, kararlarını verirken bu vicdani sorumluluk saiki ile hareket ettiğinde şehre iyi hizmet etmenin mutluluğunu yaşayacaktır.. Aksi durumda şaibenin ve haksızlığın kapıları aralanmış olur. Bu şaibenin peşini bırakmamak adına, vatandaşlarımızın haklarının savunucusu olarak bizim de, bu kararı mahkemeye taşıma konusunda kararlılığımızın süreceğinden kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

"KAMU HAKKINI KORUYACAĞIZ"
AK Parti olarak kamu hakkını koruyacaklarını açıklayan Başkan Yeni, "Belediye meclislerinin en büyük görevi, halkın önüne, hakkı düşünen, halkı düşünen, hukuku ve adaleti düşünen, gerçeği düşünen saygıya layık konular ve maddelerle çıkmaktır. Bizim milletimize hizmet noktasında her zaman katkı koyma gibi bir yükümlülüğü taşıdığımızın farkında olduğumuzun kamuoyunca bilinmesini de özellikle istiyorum" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Yeni'den CarrefourSA tepkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN