Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nikâhı Çelikcan kıydı, Vali Büyük şahit oldu

Maddi imkansızlıklar yüzünden 4 yıldır imam nikahıyla yaşayan çift, Adana Valiliği ve Yüreğir Belediyesi'nin girişimiyle resmi nikaha kavuştu

Giriş Tarihi: 1.12.2015
Nikâhı Çelikcan kıydı, Vali Büyük şahit oldu
Ramazan ayında Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın eşi Mehtap Çelikcan ile Adana Valisi Mustafa Büyük'ün eşi Emine Hayriye Büyük Şehit Erkut Akbay Mahallesi'ne misafir oldukları bir evde Bahar Nerdan - Bülent İşçi çiftinin maddi imkansızlıklar yüzünden resmi nikah yaptıramadıklarını öğrendi. Çelikcan ve Büyük, 4 yıldır imam nikahı ile yaşayan çiftin sorunlarının çözümü için gerekenin yapılacağı sözünü verdi. Gerekli işlemleri tamamlanan çiftin nikâhını Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan kıyarken çiftin şahitliklerini ise Adana Valisi Mustafa Büyük, eşi Emine Hayriye Büyük ile Mehtap Çelikcan birlikte yaptı. Maddi imkânsızlık nedeniyle, 4 yıldan bu yana imam nikâhı ile yaşayan aile, evlilik cüzdanına kavuştu. Gelinlik ve damatlık giyerek gecikmeli de olsa düğün mutluluğunu yaşayan çift, birlikte pasta kesti. Nikâhı kıyan Başkan Çelikcan, nikâhın önemine değinerek, "Aile kurumunu koruyan toplumların birçok yönden daha sağlıklı olduğu, bu toplumlarda yetişen insanın daha kaliteli, sosyal ilişkilerde daha düzeyli olduğu ve özellikle çocukların daha huzurlu ve nitelikli yetiştiği bilinmektedir. Ailesi çöken toplumlar, her açıdan çökmeye mahkûmdur. Aileyi oluşturan ve yücelten de nikâh bağıdır. Nikâh sosyal bir faydadır" dedi.

"ÖRNEK BİR OLAY"
Topluma örnek olacak bir olayı gerçekleştirdiklerini belirten Vali Büyük ise , "Toplumun temel direği ailedir. Evlilik birliğinin oluşması nikâh ile gerçekleşiyor. Toplumda imam nikâhı diye ifade edilen olay beraberinde birçok olumsuz olaya neden oluyor. Aileler içerisinde huzuru, mutluluğu da sağlamıyor. En önemlisi ise hukuken eş olmalarını sağlamıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nikâhı Çelikcan kıydı, Vali Büyük şahit oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN