Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HSYK üyelerinin Adana çıkarması

Adana'daki eğitim seminerine katılan HSYK üyeleri ile hâkim ve savcılara sunum yapan Başsavcı Ali Yeldan "Adliyeyi olaylarla değil, projelerle ön plana çıkarmak istiyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 2.12.2015
HSYK üyelerinin Adana çıkarması
TürkiyeAdalet Akademisi tarafından yargı mensuplarına yönelik düzenlenen 'Kamu İdaresinin Güvenilirliğine ve İşleyişine İlişkin Suçlar' konulu meslek içi eğitim seminerine ev sahipliği yapan Adana, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) ile Yargıtay üyeleri ve tüm illerde görev yapan onlarca hâkim ve savcıyı bir araya getirdi. Çeşitli ziyaretlerde bulunan HSYK daire başkanları ve üyelerine 'Kanatlı Kozalak' hediye edilirken, konuk yargı mensupları kent turu yaptı.

SUNUM YAPTI

HSYK daire başkan ve üyeleri daha sonra Başsavcı Yeldan'ın makamına giderek sohbet etti. Yeldan, Adana'nın tanıtımı ve adliyede yürütülen soruşturmalar, iş durumları, devam eden projeler ve faaliyetler hakkında sunum yaptı. Adliyenin iş yükünün bir hayli fazla olduğunu belirten Başsavcı, adliyeyi olaylarla değil projelerle ön plana çıkarmak için çaba gösterdiklerini söyledi.

GENİŞ KATILIM

Yargıtay 5. Ceza Dairesi üyeleri Çetin Akkaya, Veli Dalgalı, Yaşar Şimşek ile Veli Özdek'in konuşmacı olarak katıldığı seminerin açılışına çok sayıda davetli katıldı. Vali Mustafa Büyük'ü de ziyaret eden konuklar adliyeyi gezdi. Tarihi adliye taş binada verilen kokteylde konukları ile yakından ilgilenen Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan güzel bir misafirperverlik örneği sergiledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HSYK üyelerinin Adana çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN