Onikişubat Belediyesi ulaşımda rekora gidiyor

Giriş Tarihi: 3.12.2015
Onikişubat Belediyesi ulaşımda rekora gidiyor
Kahramanmaraş'ta Onkişubat Belediyesi, ulaşımda yine rekor kırıyor. 26 mahallede 350 sokağı asfaltla kaplayan belediye bugüne kadar tam 800 bin metrekare yol yaptı. Teknik ve fiziki belediyeciliğin öncüsü olmaya devam ettiklerini ve son teknoloji ürünü asfalt üretim tesisinin hizmete geçmesinin ardından çalışmalara hız verdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, "26 mahallede serim işlemi tamamlandı. Şu ana kadar 350 sokağı asfaltladık. Bugüne kadar yapılan yol miktarı 800 bin metrekare" dedi.

120 BİN TON ASFALT

Köy ve beldelerden mahalleye dönüştürülen yerleşim yerlerindeki ulaşım sorununu kilit parke ile çözen Onikişubat Belediyesi, vatandaşlarından alkış almıştı. Geride kalan 1,5 yıllık süreçte yaklaşık 5 milyon metrekare kilit parke yol yapan belediye, son bir ayda adeta asfalt seferberliği başlattı. Barbaros, Sümbüllü, Gayberli, Piri Reis, Mağralı, Necip Fazıl, İstiklal, 5 Nisan, Binevler, Dumlupınar ve Oruç Reis mahalleleri başta olmak üzere 26 mahallenin cadde ve sokaklarını asfaltla kapladı. Yaklaşık 120 bin ton asfalt kullanılıp, 800 bin metrekare yol yapıldı.

TAKDİR TOPLUYOR

Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, performanslarından dolayı asfalt ekiplerini tebrik ederek, "İlçemizin öncelikli ihtiyaçlarını belirlemiş ve yaptığımız program çerçevesinde vatandaşlarımıza hizmet götürmeye başlamıştık. Bu sıralamada en önemli sorun olarak ulaşım karşımıza çıktı. Kırsal kesimlerle kent merkezi arasındaki açığı kapatmak istedik. Köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerimizi kilit parke ile kapladık. Şimdi de ilçe merkezinin yollarını asfaltladık. Yaptığımız kaliteli iş vatandaşlarımızdan büyük takdir alıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Onikişubat Belediyesi ulaşımda rekora gidiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN