Çelikcan: içimizdeki engelleri aşmalıyız

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Açtığımız Engelli Koordinasyon Merkezi'nden Adana'daki tüm engelli vatandaşlarımızla aileleri yararlanıyor" dedi

Giriş Tarihi: 4.12.2015
Çelikcan: içimizdeki engelleri aşmalıyız
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, engellilerin toplumumuzun birer parçası olduklarını belirterek, "Onları topluma kazandıracak ve üretken hale getirecek etkinlikler hepimizin öncelikli görevlerinden biri olmalıdır. Engelli vatandaşlarımız hayata nasıl sabırla inançla tutunuyorlarsa, biz de sevgi ve şefkat ile hayatı kolay ve yaşanılır hale getirmeliyiz. Asıl olan yüreklerimizin, duygularımızın ve niyetlerimizin engelli olmamasıdır. Engellisine sahip çıkan toplum gelişmiş toplumlardır. Engelli vatandaşa sahip çıkmak sosyal sorumluluğun yanı sıra bir insanlık görevidir" dedi.

ÇEŞİTLİ KURSLAR AÇILIYOR

Engelli Koordinasyon Merkezi'nde eşi Mehtap Çelikcan ile birlikte engellilerle bir araya gelen Başkan Çelikcan, engelli Damla Kaya'nın doğum gününü arkadaşlarıyla birlikte kutladı. Adana'da tüm engelli vatandaşların faydalanacağı Engelli Koordinasyon Merkezi'ni Yüreğir'e kazandırdıklarını belirten Başkan Çelikcan, "Evden çıkamayan engelli vatandaşlarımız özel dizayn edilmiş araçlarla evlerinden alınıp merkezimize getiriliyor ve seramik, ahşap, resim, ebru sanatı, çalgılı müzik aletleri ve benzeri kurslara katılmaları sağlanıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çelikcan: içimizdeki engelleri aşmalıyız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN