Hükümlüler 200 bin fidan dikecek

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı ile Orman Bölge Müdürlüğü arasında 'Ağaçlar Mazimiz Fidanlar İstikbalimiz' adı verilen projenin protokolü imzalandı

Giriş Tarihi: 4.12.2015
Hükümlüler 200 bin fidan dikecek
Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde haklarında adli makamlarca kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalışma cezası verilen 100 hükümlü, kentin ormanlarına 200 bin fidan dikecek. Yaklaşık 130 bin dekarlık alana fidan dikimi yapacak olan hükümlüler, bu şekilde cezalarını çekerken, aynı zamanda ağaç bakımı, orman alanlarının temizliği ve yangın önleyici maddelerden arındırılması gibi işlerde de görevlendirilecek.

PROTOKOL İMZALANDI

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı ile Adana Orman Bölge Müdürlüğü arasında hükümlülerin topluma yararlı işlerde çalıştırılmaları, yeniden suç işlemelerini engelleyici tedbirlerin alınması, sosyalleşmeleri ve orman alanlarının arttırılması amacıyla 'Ağaçlar Mazimiz Fidanlar İstikbalimiz' adı verilen projenin protokolü imzalandı. İmza törenine Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Adana Orman Bölge Müdürü İsmet Erol, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Musa Ünel, Denetimli Serbestlik Müdürü Seydi Dağlı katıldı.

KAMUYA YARARLI İŞ

Başsavcı Yeldan, ağaçlandırma seferberliğine kurum olarak katıldıklarını belirterek, hükümlülerin de hizmetlerini burada görev alarak tamamlayacaklarını söyledi. Başsavcı, "Ülkemizin orman varlığının geliştirilmesi ve güçlendirilmesi için, kamuya yararlı bir işte çalışma cezası verilen hükümlülerin fidan dikimi ve orman bakımı yapmaları suretiyle doğru bir şekilde kullanılacağını düşündük. Bu sayede hem fidanlar toprakla buluşacak, hem de hükümlülerimiz fidan dikmenin mutluluğunu yaşayarak ormanları koruma noktasında bilinçlenecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hükümlüler 200 bin fidan dikecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN