Karatay'dan altın öğütler

Final Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen seminere katılan Prof. Dr. Canan Karatay, şeker ve rafine unların zararları hakkında dikkat çeken bilgiler paylaştı

Giriş Tarihi: 7.12.2015
Karatay'dan altın öğütler
Final Eğitim Kurumları'nın düzenlediği "Yaşam Boyu Sağlık" konulu seminerde konuşan Kardiyoloji ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Canan Karatay, önemli açıklamalarda bulundu. Genç ve ileri yaşlarda ortaya çıkan bütün rahatsızlıkların nedeninin aşırı şeker ve rafine unlar olduğunu söyleyen Karatay, "Şeker hastalığı genetik değildir. Bunların hepsi önlenebilir ve önü alınabilir hastalıklar" dedi.

TOKSİT ETKİSİ
Şekerin insan vücudunda toksit etki yaptığını belirten Karatay, "Vücudumuz bizden akıllı. O kendini korumak için bu toksit maddeyi yani şekeri dolaşımda kalıp da organları, dokuları bozmasın diye hemen yağa yani trigliseride çeviriyor ve depoya gönderiyor. Depo neresi? İşte kalçalar, memeler, gırtlak, göbek, kollar, karaciğer. Tri-glseridler en tehlikeli kan yağlarıdır" şeklinde konuştu.

ZARARLARI BİLİNİYOR

Toz şekerin zararlı etkilerinin yıllardır bilindiğini anımsatan Karatay, "Bir hafta yalnız toz şekeri hayatımızdan çıkardığımız zaman trigliserid de düşüyor, kolesterol de düşüyor. Şeker aldığımızda ise trigliserid tepe yapıyor kolesterol de yükseliyor. Kolesterol neden yükseliyor? Şekerin tehlikeli etkisi dokuları harap etmesin diye" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karatay'dan altın öğütler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN