Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HKÜ'den enerji projelerine ödül

Hasan Kalyoncu Üniversitesi İnovasyon ve Teknoloji Transfer Ofisi, enerji sektöründe yapılan araştırmaları ödüllendirdi

Giriş Tarihi: 12.12.2015
HKÜ'den enerji projelerine ödül
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) İnovasyon ve Teknoloji Transfer Ofisi (KALITTO) enerji sektöründe AR-GE bilincinin artırılması ve katma değerli çalışmalara öncülük amacıyla enerjiyle ilgili projeleri ödüllendirdi. TÜBİTAK tarafından desteklenen 'HASAT-3 Enerji Teknolojileri AR-GE Proje Pazarı'nda dereceye giren proje sahipleri HKÜ'de düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

İŞBİRLİĞİ HEDEFLENİYOR
HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, üniversitedeki araştırma potansiyelinin etkin kullanılması ve ulusal- uluslararası fonların bölgeye çekilmesi anlamında sanayi kesimi ve meslek örgütleri ile işbirliği yaptıklarını belirterek, "Bölgemizde yenilenebilir enerjiyle ilgili projeler gerçekleştirilmesinde aktif rol alıyoruz. HASAT-3 AR-GE Proje Pazarı ile araştırmacı, girişimci ve sanayicilerin bir araya gelerek projelerini birbirlerine tanıtmaları ve işbirliği yapmaları hedefleniyor" dedi.

BİRİNCİ YTÜ'DEN

Etkinliğe 126 araştırmacı ve girişimcinin 61 projesi ile katıldığını belirten Rektör Yılmaz, "Türkiye genelinden bu kadar proje ve araştırmacının etkinliğimize katılması enerji sektöründe AR-GE konusuna dikkat çekmek ve başarılı projeleri sektörel paydaşlar ile buluşturmak anlamında önemli bir fonksiyonu yerine getirdiğimizi kanıtlamaktadır" diye konuştu. Yarışmada ikinci olan HKÜ Mühendislik Fakültesi'nden Mohammad Sabet Jahromi'ye plaketi YTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Kaya, üçüncülüğü kazanan Özel Deva Okulları öğrencilerine ise plaketleri YTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özgen Ümit Çolak tarafından takdim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HKÜ'den enerji projelerine ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN