Mersin polisinden altı kütüphane

Mersin Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından 6 okulda oluşturulan kütüphaneler törenle öğrencilerin kullanımına sunuldu

Giriş Tarihi: 12.12.2015
Mersin polisinden altı kütüphane
Mersin Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında hayata geçirilen 'Polis Amca Kütüphaneleri' isimli proje kapsamında 6 okulda düzenlenen kütüphaneler hizmete girdi. Menteş, Kanuni Yeşilçimen, Üstay, Fevzi Çakmak, Mehmet Akif Ersoy ve Muhittin Develi ortaokullarında düzenlenen kütüphaneler eş zamanlı olarak öğrencilerin kullanımına açıldı. Merkez Yenişehir İlçesi'nde bulunan Menteş Ortaokulu'ndaki kütüphanenin açılışında konuşan Mersin İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ, "Proje kapsamında 6 ayrı okulda bin 200 kitaplı kütüphane kuruldu. Bu okullarımızda yapılan kitap okuma yarışmasında birinci olan öğrencilerimiz tablet bilgisayarla ödüllendirildi. 78 öğrencimiz 3 gün süreyle Çanakkale ve İstanbul'daki tarihi yerleri gezme fırsatı buldu" dedi.

KİTAP VE GELECEK
Öğretmenler ve kitapları eğitimin vazgeçilmez unsurları olduğunu vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca da kitapların insana verdiği katkıyı kelimelerle anlatmanın mümkün olmadığının altını çizdi. Koca, kitap okuma alışkanlığı kazanan çocukların geleceklerini en güzel şekilde planlayabileceğine işaret etti. Konuşmaların ardından Menteş Ortaokulu'nda düzenlenen kütüphanenin açılış kurdelesi kesildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin polisinden altı kütüphane
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN