Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yalnız kaldı

Giriş Tarihi: 14.12.2015
Yalnız kaldı

Kırmızı-lacivertli renklere gönül verenler istifa eden Ali Kahramanlı'nın çok zor şartlarda görev yaptığını belirterek, "Hep yalnız kaldı, söz verenler takıma sahip çıkmadı" dedi

Mersin İdmanyurdu'nda başkanlık görevini 8 yıldır yaşadığı her türlü zorlukları göğüsleyerek sürdüren ancak artık dayanacak gücü kalmadığı için görevinden istifa eden Ali Kahramanlı'nın bu kararına üzülen taraftarlar, "Başkan çok yalnız kaldı. Destek sözü verenler takıma sahip çıkmadı. Eğer Mersin İdmanyurdu küme düşerse bunun sorumlusu kesinlikle Ali Kahramanlı değil, bu kentte yaşayan, bu kentte kazanan işadamları, odalar ve kenti yönetenlerdir" dedi.

KAYITSIZ ŞARTSIZ DESTEK
Başkan
Ali Kahramanlı'nın görev yaptığı süre içinde Mersin'e iki kez şampiyonluk sevinci yaşattığını, her türlü zorluklara rağmen takımı Süper Lig'de tutmayı başardığını belirten taraftarlar, "Takımın tüm yükü Başkan Ali Kahramanlı'nın omzundaydı. Bugüne kadar varını yoğunu bu takıma harcadı. Adam kalp krizi geçirirken bile bu takıma teknik direktör anlaşması için masada oturuyordu. Mersin için kalbini dahi veren bir insana herkesin kayıtsız şartsız destek vermesi gerekirdi" diye konuştu.

PARA BULUP SORUNU ÇÖZER
Kenti
yönetenleri, işadamlarını, oda başkanlarını topa tutan taraftarlar, duygularını SABAH Güney'e anlattı. Mersin'de kuaförlük yapan Sabri Özdemir, "Takımımıza herkesten önce vali, belediye başkanları ve siyasi parti başkanları sahip çıkmalıydı. Yönetime gelenler bile gerektiği kadar işi üstlenmedi. Gazeteden okuyor, televizyondan görüyoruz. Ne zaman takım zor durumda kalsa Ali Kahramanlı çıkıyor, bir yerlerden para buluyor ve sorunu çözüyor" şeklinde konuştu.

ÇOCUĞUMUN EKMEK PARASI
Motosiklet
tamircisi Mehmet İnandıroğlu, Kahramanlı'nın çok başarılı bir yönetici olduğunu ifade ederek şöyle dedi: Cefakâr başkan varını yoğunu takıma harcadı. Mersin'in ileri gelenleri iyi günlerde tribünlerde zafer çığlıkları atarken, kötü günlerde Ali Kahramanlı'dan başka kimse yoktu. Ben çocuklarıma götüreceğim ekmek parası ile kombine alıyorsam, milyonlar kazananlar da bu takıma yeterli miktarda yardım etmeliydi. İnanın param olsa düşünmeden son kuruşuna kadar verirdim.

BÜYÜK PARA KAZANANLAR
Futbolculara,
idarecilere bir baba şefkati ile yaklaşan Ali Kahramanlı'yı takdir ettiğini söyleyen Mehmet Karakoyun (30), "Gerçekten büyük emek verdi. İstifa etmemeliydi. Onun gibi bir başkan zor bulunur. İşine, ailesine ayıracağı zamanı kulüp için harcayan bir insandan başka ne beklenir ki?" dedi. Fotoğrafçı Nejat Demiralp ise duygularını şöyle anlattı: Kombinemizi alıp takımımızı destekliyoruz. Biz taraftar olarak elimizden geleni yapıyoruz, ya işadamları, ya büyük paralar kazananlar?

'GÜCÜM KALMADI ARTIK'
Kendisine sahip çıkan taraftarın bu tavrına duygulanan Ali Kahramanlı ise şunları söyledi: Ben 8 yıldan beri omuzladığım görevi en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Her genel kurul sonrasında verilen sözlerin hiçbiri yerine gelmedi. Haftalardır bağırıyorum, 'Destek olunmazsa bu takım düşer. Bir daha da çıkması zor olur' diyorum. Kimse sesimi duymuyor. Destek sözü verenler de sözlerini tam anlamıyla yerine getirmiyor. Tek başına bu görevi kaldırmam imkansızlaştı ve istifa ettim. Kararımı vermeden önce Büyükşehir Başkanımız Burhanettin Kocamaz'a durumu anlattım. Bana, 'Başkan hep istifa edeceğim diyorsun ama etmiyorsun' diye yaklaşım gösterdi. Yani kimse tehlikenin farkında değil. Şimdi yeni bir yönetim oluşturma çabaları var. Hayırlı olsun. İnşallah yararlı olur. Eğer bu takım ligden düşerse gerçekten en çok üzülen kişi ben olurum. 8 yıl çok büyük emekler verdim. Büyük paralar harcadım. Sağlığımdan oldum, kalbimi yedim. Bu arada benim siyaset yaptığım, kulübün gücünü siyasete kullandığım konuşulmaya başlandı. Evet benim siyasi bir düşüncem var ama bugüne kadar kulübün kapısından içeri asla siyaseti sokmadım. Herkes bunu bilir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yalnız kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN