Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mersin Üniversitesi ülkeye değer katıyor

Giriş Tarihi: 15.12.2015
Mersin Üniversitesi ülkeye değer katıyor

Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, üniversitenin öğrencilere verdiği eğitimin yanı sıra, ülkenin gelişimine de önemli katkılar sağladığını söyledi

Mersin Üniversitesi (MEÜ), öğrencilerine verdiği kaliteli eğitimin yanı sıra ülke gelişimine de önemli katkılar sağlıyor. Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, "16 fakülte, 8 yüksekokul, 12 meslek yüksekokulu ve 5 enstitü ile eğitim veren üniversitemiz, Erasmus ve Youth programları ile öğrencilerimize yurt dışında eğitim ve staj fırsatı tanıyor. Üniversitemiz ülkemizin gelişmesine de önemli katkılar sağlıyor" dedi.

ARANAN ÜNİVERSİTE

MEÜ'nün, Türkiye'nin dört bir tarafındaki öğrencilerin eğitim görmek istediği bir kurum olduğunu vurgulayan Çamsarı, "Eğitim ve bilimsel çalışmalarla ülkemizin gelişmesine katkı sağlayan üniversitemiz, doğa, sağlık, eğitim, insan bilimleri, güzel sanatlar, spor ve müziğin çeşitli branşlarında eğitim vermektedir" diye konuştu. Çamsarı, üniversite bünyesindeki 16 fakülte, 8 yüksekokul, 12 meslek yüksekokulu ve 5 enstitüde eğitim verildiğini aktardı.

YENİ BİRİMLER AÇILIYOR
Yenilikleri de anlatan Çamsarı, "Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ile Diş Hekimliği Fakültesi kuruldu. 136 yataklı Onkoloji Hastanesi de açıldığı andan itibaren bölgede büyük bir eksikliği giderecek. MEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi bünyesindeki Tüp Bebek Merkezi ise Sağlık Bakanlığı'nın onayıyla hasta kabulüne başlayacak. Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'yle de kronik psikotik hastalara psikososyal destek, takip ve tedavi hizmeti verilecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin Üniversitesi ülkeye değer katıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN