Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'nin en büyüğü AVES

Giriş Tarihi: 16.12.2015
Türkiye'nin en büyüğü AVES

Mersin merkezli bitkisel yağ üreticisi Aves, yeni yatırımıyla Türkiye'nin en büyüğü haline geldi. Tam entegre yağlı tohum işleme ve biodizel tesisinin kapasitesi günlük 500 tondan bin 500 tona çıkarıldı

Mersin'de ürettiği bitkisel yağları dünyanın dört bir yanına ihraç eden Aves, önemli bir yatırıma daha imza attı. Türkiye'nin en büyük kırma kapasiteli tesisini kullanıma açan Aves, tam entegre yağlı tohum işleme ve biodizel tesisinin kapasitesini günlük 500 tondan bin 500 tona çıkardı. Aves Yönetim Kurulu Başkanı Senan İdin, sektörde lider olarak ülke ekonomisine katkı yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

KAPASİTE ARTIRIMI

Aves Yönetim Kurulu Başkanı Senan İdin, firmanın Mersin- Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikasında hayata geçirilen önemli yatırımını anlattı. 2012 yılından itibaren yoğunlaştıkları yağlı tohumlar ve bitkisel yağların ticareti alanında önemli atılımlar yaptıklarına işaret eden İdin, "Bu bağlamda tam entegre yağlı tohum işleme ve biodizel tesisimizin kapasitesini bin 500 tona çıkararak, Türkiye'nin en büyük kırma kapasitesine sahip tesisi haline geldik" dedi.

YILDA 750 BİN TON

Mevcut sistemle günlük 700 ton ham yağ rafine edebildiklerini dile getiren İdin, "800 ton paketleme kapasitemiz, yeni butik dolum hattının tamamlanmasıyla bin 100 tona çıkacak. Şu anda biodizel ünitelerimiz günlük 150 ton hammadde işliyor. Aves olarak yılda 750 bin tonun üzerinde hammaddeyi işleyebilecek durumdayız" diye konuştu. İdin, Erbil'deki tesisin de günlük 200 ton rafine ve 600 ton paketleme kapasitesine sahip olduğunu da ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin en büyüğü AVES
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN