Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'li Tarhan'ın hizmeti iki yüzlü

CHP'li Mezitli Belediyesi, merkeze yaptığı hizmetlerle göz boyarken, Davultepe, 75'inci Yıl ve İstiklâl mahallesi alınmayan çöpler, moloz yığınları, bozuk yollar ve pis kokudan geçilmiyor

Giriş Tarihi: 18.12.2015
CHP'li Tarhan'ın hizmeti iki yüzlü
Mersin'in Mezitli ilçesine bağlı Davultepe, 75. Yıl ve İstiklal mahalleleri, belediye tarafından kaderine terk edildi. Kaldırımların yabani otlarla kaplandığı sokaklarda yapılmayan çevre temizliği insan sağlığını tehdit ediyor. Öğrenciler, okullarına çöp dolu yolları aşarak ulaşırken, moloz yığınları vatandaşların tepkisi çekiyor. CHP'li Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ın kent merkezine hizmet götürürken, mahalleleri unutması 'hizmette çifte standart' olarak değerlendirildi. Oktay Sitesi'nin doğusundan sahile inen Davultepe Caddesi'ndeki yabani otların kapladığı kaldırımlar bir türlü temizlenmiyor. Otların tıkadığı kanalizasyon ise halk sağlığını tehdit ediyor. Yoldan geçenler kanalizasyondan yükselen ağır kokuyu solumamak için çareler arıyor. Biriken pis suların, insan sağlığını tehdit etmesine rağmen CHP'li belediyenin ilgisizliği karşısında seslerini yükselten vatandaşlar, "Böyle belediyecilik olur mu? Bunlar yatmaya mı gelmiş göreve" diyorlar.

BELEDİYE GÖRMÜYOR

75'inci Yıl Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi üzerindeki Gurbetçiler Sitesi'nin arkasında kalan ve yaklaşık 2 ay önce doğalgaz çalışmaları kapsamında kazılan çukurlar sürücülerin korkulu rüyası haline geldi. Kimse zorunlu olmadıkça bu yolu kullanmıyor. Davultepe Kız Meslek Lisesi arkasına kadar uzanan BÜYÜKŞEHİR Belediyesi, Kentsel Tasarım Projesi ile Mersin'in en eski caddelerinden olan Atatürk ve Silifke caddeleri ile tarihi Ulu Cami ve Taş Bina çevresi yeniden düzenliyor. Kentsel tasarım kapsamında önce söz konusu alandaki eskiyen yağmursuyu kanalizasyon hatları yenilenerek, altyapı çalışmaları tamamlanacak, ardından yıpranmış ve eskimiş olan kaldırım ve yolların doğal taşlarla yenilenmesi ile vatandaşlar güvenli ve konforlu bir yaya yoluna kavuşacak. Altyapı ve kaldırım çalışmaları başlayan projenin birinci etabı Cumhuriyet Meydanı'ndan, Yoğurt Pazarı'na, İnönü Caddesi'nden, İstiklal Caddesi'ne kadar olan doğu-batı, kuzey-güney yönünü kapsayacak. Proje kapsamında kent mobilyaları ve sokak aydınlatmaları yenilenerek, çarşıya modern ve ferah bir görüntü kazandırılacak. Yaya öncelikli bir anlayış ile tasarlanan proje kapsamında vatandaşın rahatça oturabileceği küçük meydan ve alanlar da genişletilecek.

BÖLGE CANLANACAK

Proje ile ekonomik ve sosyal hayatı canlandırmayı amaçladıklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Biz bu bölgeleri yeniden düzenleyerek, ekonomik ve sosyal hayatı canlandıracağız, araçlardan çok yayalara öncelik vereceğiz" dedi. CEYHAN Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, yeşillendirme ve bitki dikimi çalışmalarına başladı. Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, "Yeşili koruma ve yeşillendirme çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda uygun bitki türlerini özellikle vatandaşlarımızın ortak kullanım alanları olan parklarımıza dikiyoruz" dedi.
CHP'li Mezitli Belediyesi, merkeze yaptığı hizmetlerle göz boyarken, Davultepe, 75'inci Yıl ve İstiklâl mahallesi alınmayan çöpler, moloz yığınları, bozuk yollar ve pis kokudan geçilmiyor caddeye bırakılan ve zamanında alınmayan çöplerle moloz yığınları da şikayet konusu. İstiklal Mahallesi 41013 Sokak sakinleri de kaldırımlarının otlarla kaplanmasından yakınıyor. CHP'li Başkan Neşet Tarhan'ın 'Mezitli'de yaşam dünden daha güzel olacak' sözünü hatırlatan Davultepe Muhtarı Ali Ördek, "Başkan Tarhan, 'Mezitli'nin büyük bir atılıma ihtiyacı var. Kabuğumuzu kırmak zorundayız' demişti. Aylar geçti bir atılım göremedik. Sadece merkeze hizmet götürmekle olmuyor. İlçenin batı kesimlerinin de hizmete ihtiyacı var" dedi. Vatandaşların yaşadığı sorunların çözümüne dönük görüşlerini talep ettiğimiz CHP'li Neşet Tarhan ise açıklama yapmaktan kaçındı.

VATANDAŞ DERTLİ
Davultepe Belediye İlkokulu'nun doğusundan geçen Alparslan Türkeş Caddesi, herkesi bıktırmış durumda. Doğalgaz ekiplerince kazılan yol kaderine terk edildi. Okula giden öğrenciler, pislik içinde yürüyor. 2. İstiklal Caddesi de aynı kaderi paylaşıyor. Davultepe Mahallesi Muhtarı Ali Ördek, "Yol kenarlarında sigara izmaritleri, poşetler, su şişeleri var. Mezitli Belediyesi kesinlikle çalışmıyor. Park etmiş araçlar yüzünden Büyükşehir'in yol süpürme makinesi de sağlıklı çalışamıyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li Tarhan'ın hizmeti iki yüzlü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN