Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AB'deki Suriyelilerin üç katı Gaziantep'te

Giriş Tarihi: 20.12.2015
AB'deki Suriyelilerin üç katı Gaziantep'te

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kentteki Suriyeli sayısının, Avrupa ülkelerine gidenlerin 3 katı olduğunu söyledi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Avrupa Birliği ülkelerinde bulunan mülteci sayısının 3 katından daha fazlasının Gaziantep'te olduğunu söyledi. Bir takım ziyaretlerde bulunmak üzere Gaziantep'e gelen New York Brooklyn Belediye Başkanı Eric Adams ve beraberindeki heyet Başkan Şahin'i makamında ziyaret etti. Şahin, makamında ağırladığı Eric Adams'a Gaziantep'in yaşadığı göç dalgası ve sanayileşme ile ilgili bilgiler verdi. Gaziantep'in iç göç yaşayan bir şehir olduğunu belirten Başkan Şahin, "Hem köyden kente gelen hem de Güneydoğu'dan gelen bir göç dalgası var. Sanayi ve ticaret kenti olmamız nedeniyle daha çok tercih edilen bir kentiz. Sanayi bölgesinde 150 bin çalışanımız var. Yaklaşık 200 ülkeye ihracat yapan bir sanayi kentiyiz. Bunun yanında 5 yıl önce Suriye'de başlayan iç savaştan kaçarak Türkiye'ye ve dolaysıyla Gaziantep'e gelenlerin oluşturduğu bir göç dalgası var" dedi.

EK ÇALIŞMA YAPILIYOR

Başkan Şahin, "AB'nin aldığı mülteci sayasının 3 katından fazlası Gaziantep'te. Bu kişilerin şehir içinde yaşamlarını kolaylaştıracak pek çok ek çalışma yapıyoruz" diye konuştu. Brooklyn Belediye Başkanı Eric Adams da 2014 yılında belediye başkanı seçildiğini ifade ederek, "Sanırım siz de benim gibi 2014 yılında başkan oldunuz. Geçmişinize bakılırsa vizyon sahibi olduğunuz aşikar. Gelecek nesillere daha iyi bir ortam bırakmak için çok çalışmalıyız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AB'deki Suriyelilerin üç katı Gaziantep'te
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN