En yaşanılır kent Kahramanmaraş

Başkan Erkoç, "Yeşil alanlar, yeni yollar, kentsel dönüşümle Türkiye'nin en temiz ve yaşanılır kentini inşa edeceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 24.12.2015
En yaşanılır kent Kahramanmaraş
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, hayata geçirecekleri projelerle Kahramanmaraş'ı Türkiye'nin en temiz ve en yaşanılır şehri haline getireceklerini söyledi. Genç, dinamik ve profesyonel bir yönetim anlayışıyla yola çıktıklarını dile getiren Başkan Erkoç, Kahramanmaraş'ta nefes alan her insanın yaşam standardını yükseltecek çalışmalarla yola devam ettiklerini belirtti. Kahramanmaraş'ın, Kurtuluş Savaşı'nda önemli bir yere sahip olduğunun ifade eden Başkan Fatih Mehmet Erkoç, "Kahramanmaraş kadim medeniyetimizin önemli merkezlerinden, önemli illerinden biridir. Kahramanmaraş'ın kurtuluş mücadelesi Türk İstiklal Savaşı'nın da ilk kıvılcımıdır. 12 Şubat 1920'de Maraş'ın işgalci güçleri dize getirmesi, Cumhuriyetimizin kuruluşunda önemli bir yere sahiptir" dedi.

KALİTELİ YAŞAM İÇİN

Erkoç, Kahramanmaraş'ın her alanda üreten insanların şehri olduğunu ifade ederek, "Büyükşehir olduktan sonra şehrimizin genelini kapsayan planlamalar yapmaktayız. Özellikle alt yapı ve üst yapı çalışmaları çok hızlı bir şekilde yürütülmekte. Büyükşehir Belediyesi olarak yeşil alan çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Kahramanmaraş'ın geleceğini planlarken insanlarımızın yaşam kalitesini yükseltmeyi de planlıyoruz" diye konuştu.

KENTSEL DÖNÜŞÜM
Başkan Erkoç, "Sağlıksız konut sayısı çok fazla. Biz 'insanı yaşat ki devlet yaşasın' anlayışıyla çalışmalarımızı yapıyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızla ortak çalışma gerçekleştirdik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En yaşanılır kent Kahramanmaraş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN