Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yine iki belediye yine duyarsızlık

Giriş Tarihi: 26.12.2015
Yine iki belediye yine duyarsızlık

Adana'da Tarihi Ulu Cami'nin önünde yol çöktü, kanalizasyon tıkandı, vatandaşların çalmadığı kapı kalmadı ama hem Büyükşehir'e bağlı ASKİ hem de Seyhan Belediyesi, bu çığlıklara kulak asmadı

Adana'nın en önemli tarihi simgelerinden Ulu Cami'nin yanı başında kanalizasyonun tıkanması sonucu çevreye pis kokular yükselirken, hiç yakışmayan çirkin görüntüler oluşuyor. Caminin arka girişinin önündeki yolda oluşan çökme trafiği tehlikeye sokarken, hava karardıktan sonra evine gitmek üzere yola çıkan yayaları tehdit ediyor. Vatandaşlar, 3 aydır kanalizasyon için, 3 haftadır da çöken yol için iki belediyeyi su yolu yaptı ama şu ana kadar bir çözüm bulamadı.

PİS KOKU ÇİRKİN GÖRÜNTÜ

Ulu Cami Mahallesi 25005 Sokak sakinleri, Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ASKİ ile Seyhan Belediyesi'nin yaşadıkları sorunlara duyarsız kalmalarından şikayetçi. Bir yandan pis kokunun, diğer yandan ise çirkin görüntünün hâkim olduğu sokağın bulunduğu yoldaki çökme yüzünden İnkılap İmam Hatip Ortaokulu'nda okuyan öğrencileri de sıkıntıya sokuyor. Akşam karanlığında okul dağılımından sonra yola düşen öğrencilerin her an çukura düşerek sakatlaması an meselesi.

ARAÇLAR ZARAR GÖRDÜ

Yoldaki çökmenin üç hafta önce meydana geldiğini ve o günden beri Seyhan Belediyesi'ni defalarca aramalarına rağmen hiç kimsenin kılını dahi kıpırtdatmadığını belirten 18 yaşındaki Emircan Yıldız, "Karşımıza çıkan insanlar, 'Yarın oradayız' diyor kapatıyor telefonu. Sonra bekliyoruz ne gelen va ne giden. Bölgeyi bilmeyen birisi bu yoldan aracı ile geçse kesinlikle bu çukura düşer ve kazaya sebebiyet verir. Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar neden bu kadar duyarsız?" dedi.

SORUNLARI ÇÖZEN YOK

Sıkıntılarının sadece yoldaki çökme olmadığını Yıldız, "ASKİ'nin kanalizasyon borusu tıkalı. Pis sular sokağa taşmış durumda. Tam üç aydır böyle duruyor. Büyükşehir'i aradık, ASKİ'yi aradık ama bir Allah'ın kulu çıkıp da derdimizle ilgilenmedi. Ulu Cami'yi görmek için başka şehirlerden veya yurtdışından gelenler oluyor. Onları, kanalizasyon kokusu ve çökmüş yollarımızla karşılıyoruz. Adana ve Adanalılar bunu hak etmiyor. Yazıklar olsun duyarsız insanlara" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yine iki belediye yine duyarsızlık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN