Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kentsel dönüşümde ilk kazma 2016'da

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, kentsel dönüşüm konusunda çalışmalarının devam ettiğini ve kısa zamanda çok yol kat ettiklerini söyledi

Giriş Tarihi: 27.12.2015
Kentsel dönüşümde ilk kazma 2016'da
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, kentsel dönüşüm projesinde çok yol kat ederek 3'üncü safhaya geçtiklerini açıkladı. Aylık değerlendirme toplantısında kentsel dönüşüm çalışmalarına değinen ve bu konuda hazırladıkları projeleri, onaylanması için Ankara'ya gönderdiklerini belirten Başkan Kimyeci, ilk kazmanın 30 Mart 2016 tarihinde vurulacağı müjdesini verdi.

DAHA YAŞANABİLİR KENT

Projenin onaylanmasının ardından mülk sahipleriyle bir araya geleceklerini açıklayan Başkan Kimyeci, "Mülk sahipleriyle anlaştıktan sonra kentsel dönüşüm için ilk kazmayı 30 Mart 2016 tarihinde vurmuş olacağız. Böylece yapacağımız dönüşümle, daha yeşil, daha yaşanabilir, sosyal alanları, eğitim ve güvenlik sıkıntısı olmayan, insani tüm ihtiyaçların karşılanacağı bir alanı vatandaşlarımıza sunacağız" dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM BÜROSU

Konu ile ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlar için Kentsel Dönüşüm Bürosu açtıklarını kaydeden Başkan Kimyeci, "Bu noktada şehir planlama, mimar ve mühendis olmak üzere 4 tane uzmanımız hizmet veriyor" diye konuştu.

İŞGALCİLERE 1+1 KONUT
İşgalci konumundaki vatandaşların konusunu da anlatan Başkan İsmail Kimyeci, "İşgalci olan vatandaşlarımızı da sosyal devlet sosyal belediyecilik kapsamında mağdur etmeden 1+1'de olsa başlarını sokabilecekleri bir konut sahibi yapacağız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kentsel dönüşümde ilk kazma 2016'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN