Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mahallenin adını halk belirleyecek

Giriş Tarihi: 28.12.2015
Mahallenin adını halk belirleyecek

Gaziantep'in Şehitkamil ilçesinde sürekli büyüyen 5 mahallesi bölünüyor. Bölünme ile ortaya çıkacak 15 yeni mahallenin adı anketle belirlenecek

Gaziantep Şehitkamil Belediyesi, gelişen bölgelerdeki bölünme nedeniyle oluşacak 15 yeni mahallenin adını belirlemek için anket düzenledi. Başkan Rıdvan Fadıloğlu, Beykent, Yukarı Beylerbeyi, İbrahimli, İncilikaya ve Osmangazi'de yeni oluşturulan mahallelerle ilgili 15 ismin vatandaşların görüşleri doğrultusunda belirleneceğini açıkladı.

İNTERNET ÜZERİNDEN ANKET
Başkan Rıdvan Fadıloğlu, belediyenin web sitesi üzerinden anket düzenleyerek vatandaşların mahallelerine isim vermelerini istedi. Ankete katılacak kişilerin en fazla oy verdiği isim, yeni mahallelerin adı olarak kullanılacak. Ankete katılmak isteyen kişiler, Şehitkamil Belediye Başkanlığı resmi internet sayfası olan www.sehitkamil. bel.tr adresinden oy kullanabiliyor.

MAHALLE SINIRLARI BELİRLENDİ

Fadıloğlu, "Yerleşime açılan alanlarda belirli düzenlemeler yaptık. Beykent, Yukarı Beylerbeyi, İbrahimli, İncilikaya ve Osmangazi yüzölçümü olarak çok büyük alanlar oldu. Bizim yapmamız gereken, bu alanları bölmekti. Biz de yönetimi kolaylaştıracak bölme işlemini gerçekleştirdik. Yeni mahallelerimizin sınırlarını belirledik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahallenin adını halk belirleyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN