CHP kongresinde tekme tokatlı kavga

Giriş Tarihi: 29.12.2015
CHP kongresinde tekme tokatlı kavga

CHP Mersin İl Kongresi'nde mevcut başkan Abdullah Özyiğit ile başkan adayı Bora Yorulmaz'ın destekçileri arasında tekme tokatlı kavga çıktı

CHP Mersin İl Kongresi, gergin anlara sahne oldu. Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Salonu'nda yapılan genel kurulda mevcut Başkan Abdullah Özyiğit ile başkan adayı Bora Yorulmaz'ı destekleyen iki grup arasında kavga çıktı. Tekmelerin havada uçuştuğu kavgaya Bora Yorulmaz'ın, 'Özyiğit, MHP'li Büyükşehir Belediyesi ile ticari ilişki kuruyor' şeklindeki iddiası neden oldu. Mevcut başkan Özyiğit, 611 delegenin 314'ünün oyuyla yeniden başkan seçildi.

MHP İLE TİCARİ İLİŞKİ

Başkan adayı Bora Yorulmaz, CHP'nin Mersin'deki durumunun övünülecek bir yanı olmadığını, son üç seçimde başarılı olamadığını kaydetti. Yorulmaz, Özyiğit'i, MHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesi ile ticari ilişki kurmakla suçlayarak. "CHP İl Başkanı'nın MHP belediyesi ile ticari ilişkisi olamaz. Böyle bir ilişki varsa belediye başkanına karşı nasıl yürekli tavır koyup mücadele edeceksiniz? MHP'li Başkan, 'Konuşursam CHP İl Başkanı o koltukta oturamaz' diyorsa, sen de aylardır buna sessiz kalıp bir cevap vermiyorsan, sen bu partiyi nasıl iktidara taşıyacaksın?" dedi.

KÜRSÜYE YÜRÜDÜLER

Yorulmaz'ın bu sözlerinin ardından salonda yuhalama sesleri yükselirken, Abdullah Özyiğit taraftarları kürsüye yürüyerek Yorulmaz'ın konuşmasına engel olmaya çalıştı. Yorulmaz ve Özyiğit taraftarları arasında çıkan sözlü sataşma yerini kavgaya bıraktı. Tekme- tokatlarla birbirine saldıran iki grup, partililerin araya girmesiyle sakinleşti. Başkan Özyiğit ise, "Açıklamalar, 'Çamur at izi kalsın' anlayışıyla yapılmıştır. Siz önce beyninizdeki, elinizdeki, çevrenizdeki çamuru bir temizleyin. Benim içtiğim suda, yediğim ekmekte 1 gram haram yoktur. Bora Yorulmaz'a sesleniyorum, Attığınız iftirayı ispatlayamazsanız müfterisiniz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP kongresinde tekme tokatlı kavga
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN