Yıldızlara ödül yağdı

Gaziantep Sanayi Odası'nın düzenlediği '2015 Gaziantep'in Yıldızları Ödül Töreni'nde kentin ekonomisinin gelişmesinde aktif rol üstlenen sanayicilere ödülleri verildi

Giriş Tarihi: 29.12.2015
Yıldızlara ödül yağdı
Gaziantep'in önde gelen sanayicileri '2015 Gaziantep'in Yıldızları Ödül Töreni'nde Gaziantep Sanayi Odası (GSO) tarafından ödüllendirildi. Törene Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, milletvekilleri, belediye başkanları ve işadamları katıldı. Özel Sanko Okulu öğrencileri tarafından programlanan 'Sano' isimli robotun katılımcıları selamlaması ve sohbet etmesi törende renkli anların yaşanmasına neden oldu.

71 FİRMAYA ÖDÜL

Gecede 9 ayrı katogoride toplam 71 ödül dağıtıldı. Gaziantep'le gurur duyduğunu ve her alana lider bir şehir olduğunu belirten Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Gaziantep'te ortaya çok ciddi bir çaba ortaya koyuluyor. Gaziantep dinamizmini her alanda ortaya koyabiliyor" dedi. Şimşek, Gaziantep'in bütün olumsuzluklara rağmen ihracatını düzgün bir şekilde tuttuğunu ve Türkiye ihracat sıralamasında bir sıra yükseldiğini kaydetti.

EKONOMİYE YÖN VERİYOR

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nin 130 bin kişiye istihdam sağladığını belirten GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu da, "Gaziantep ülke ekonomisine yön veren en önemli şehirlerden birisidir. Sanayi bölgemiz 130 bin kişiye istihdam sağlıyor, 925 fabrika faaliyet gösteriyor ve 5. bölgede 117 fabrika inşaatı devam ediyor. Türkiye'nin ilk 1000 ihracatçı firması içerisinde 64 ve bin büyük sanayi kuruluşu arasında 55 firmamız var " dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldızlara ödül yağdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN