Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sahte polislere karşı velilere eğitim verildi

Adana Emniyet Müdürlüğü ekipleri, okullarda velilerle bir araya gelerek kendilerinden altın ve para isteyen sahte polislere inanmamalarını istedi

Giriş Tarihi: 30.12.2015
Sahte polislere karşı velilere eğitim verildi
Adana Emniyet Müdürlüğü kendilerini polis olarak tanıtıp korku salarak vatandaşların para ve altınlarını alan dolandırıcılara karşı savaş açtı. Polis, vatandaşların mağdur olmaması için okul okul gezerek velilere "sahte polis" eğitimi veriyor. Emniyet Genel Müdürlüğü, son yıllarda vatandaşları telefonla arayıp kendisini polis olarak tanıtıp para ve altın dolandıran sahte polislere karşı kapsamlı bir çalışma başlattı. Emniyet müdürlüklerine gönderilen talimatla bütün vatandaşı kapsayacak şekilde suç oluşmadan önce suçun önlenmesi için çalışma yapılması istendi.

TEK TEK ANLATILDI

Bu kapsamda Adana Emniyet Müdürlüğü, camilerde, üniversitede, hastanelerde, baroda, dolmuşlarda herkesi uyardı. Polis son olarak Adana'daki bütün okulları tek tek gezerek sahte polisi anlattı. Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'nden bir polis memuru okullara giderek velilerle bir araya gelip sahte polislerin vatandaşları nasıl dolandırdığını ve kandırdığını tek tek anlattı. Polisin vatandaşlardan para ve altın istemeyeceğini velilere anlatan memur, "Polis ya da bir başka kamu kurumunda çalışan biri vatandaştan para istemez. Özellikle polis yapacağı bir operasyon için kesinlikle altın ya da para istemez. Bunlara sakın kanmayın. Biri sizi arayıp böyle söylediği zaman hemen telefonu kapatıp 155'i arayın. Bunlar sizi korkutup şüpheye düşürüp paranızı ve altınınızı almaya çalışacaktır. Biri arayıp size polis olduğunu söylüyorsa hemen 155'i arayın" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahte polislere karşı velilere eğitim verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN