Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Temiz yakıt zorunlu olacak

Toplu konutlarda 1 yıl, bireyselde 2, ilçelerde ise 3 yıl içinde bitecek dönüşüm sonrasında kalitesiz yakıt kullananlara ceza verilecek

Giriş Tarihi: 30.12.2015
Temiz yakıt zorunlu olacak
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, kent genelinde kademeli olarak "Alternatif temiz yakıta" geçme zorunluluğu getirildi. Sanayi şehri olması nedeniyle sürekli artan nüfusu, sanayi tesislerinin sayısı, trafik yoğunluğu, konut sayısı, iklim ve meteorolojik özellikleri dikkate alındığında kentin, hava kirliliği her geçen gün artıyor. Gaziantep'in hava kalitesinin iyileştirilmesi için kademeli olarak 30 Ekim 2016 tarihine kadar merkezi sistemli binalar ile 30 Ekim 2017 tarihine kadar ise bireysel sistem kullanan; Şahinbey ilçesinde Beydilli, Güneş, 60. Yıl, Alleben, Kavaklık, Konak, Deniz, İstiklal ve 23 Nisan mahalleleri, Şehitkamil ilçesinde ise Selimiye, Değirmiçem, Emek, Atatürk, İncilipınar, Güvenevler, Osmangazi, Pancarlı, Fatih, Sarıgüllük, Gazi ve Yaprak mahallerinin temiz yakıta geçmesi zorunlu hale getirildi.

GEÇMEYENLERE CEZA

Diğer ilçe merkezlerindeki mahallelerde ise 30 Ekim 2018 tarihine kadar alternatif temiz yakıta geçilecek. Ayrıca yeni yapılan binalarda ruhsat aşamasında alt yapının uygun olduğu yerlerde de alternatif temiz yakıt kullanımı zorunluluğu getirildi. Vatandaşları getirilen zorunluluğa uyması için uyaran Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, ayrıca yazılı ihtarda da bulunuyor. Temiz yakıta geçmeyenlere bin 157 TL ile 23 bin 249 TL'ye varan idari para cezası uygulanacağı bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Temiz yakıt zorunlu olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN