Mehmetçiklere canlı yayında yılbaşı sürprizi

Giriş Tarihi: 2.1.2016
Mehmetçiklere canlı yayında yılbaşı sürprizi

Hatay'ın Yayladağı ilçesi sınırındaki Arslanyazı Hudut Karakolu'nda nöbet tutan Piyade Çavuş Selman Yılmaz ve onbaşı Ömer Güçlü'nün ailesi, yılbaşı sürprizi olarak sınır karakoluna getirildi

Hatay'ın Yayladağı ilçesi sınırındaki 3. Hudut Tabur Komutanlığına bağlı Arslanyazı Hudut Karakolu'nda nöbet tutan Piyade Çavuş Selman Yılmaz'ın ailesi, canlı yayın sırasında yılbaşı sürprizi olarak sınır karakoluna getirildi. TRT Haber ekibi, yeni yıla dakikalar kala sınır karakolundan canlı yayına bağlandı. Komutanlar, vatani görevini yapan Yılmaz'a yılbaşı sürprizi olarak, Amasya'da yaşayan anne İclal Yılmaz ve baba Mehmet Yılmaz'ı karakolda misafir etti.

KARŞISINDA BULDU
İlk olarak 3. Hudut Tabur Komutanı Piyade Yarbay Yücel Çetinkaya'dan faaliyetler hakkında bilgi alan TRT ekibi daha sonra kulede termal kamera nöbeti tutan Selman Yılmaz'a mikrofon uzattı. Yılmaz'ın nöbetteki göreviyle ilgili sorular soran muhabir, "Yeni yıla ailenden uzakta giriyorsun, onlara buradan söylemek istediğin bir şeyler var mı?" dedi. Yılmaz, ailesine kameralardan selam gönderirken, anne ve babasını bir anda karşısında görünce şaşırdı. Selman Yılmaz'ın gözyaşları arasında ailesine sarılması sırasında duygusal anlar yaşandı. Baba Yılmaz, yaklaşık 3 aydır çocuklarını görmediklerini belirterek, yılbaşında kendilerini evlatlarıyla buluşturan komutanlara teşekkür etti. Kule nöbeti tutan piyade onbaşı Ömer Güçlü'ye hem yılbaşı hem de doğum günü sürprizi olarak Mersin'de yaşayan ailesi karakola getirildi. Komutanları, Mersin'de yaşayan Güçlü'nün annesi Meryem, babası Hayri Güçlü ile halası Hatice Baskın'ı sınır karakoluna getirtti. Çok duygulandığını aktaran ve gözyaşlarını tutamayan anne Güçlü, "Bütün askerleri öpüyorum. Hepsi benim evladım. Bizleri onlar koruyor. Biz rahat yatıyorsak onların sayesinde" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmetçiklere canlı yayında yılbaşı sürprizi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN