Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KSÜ'den sağlıklı yaşam konferansı

"Karanlığa Göz Yumma" konferansı ile Afrika'da yaygın olarak görülen katarakt hastalığına dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık yaratılmak istendi

Giriş Tarihi: 4.1.2016
KSÜ'den sağlıklı yaşam konferansı
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) tarafından, Afrika'da yaygın olarak görülen katarakt hastalığına dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla "Karanlığa Göz Yumma" konulu konferans ve "Lamorde" isimli belgesel film gösterimi gerçekleştirildi. KSÜ Üniversiteli Akil Öğrenciler Topluluğu tarafından düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Uluslararası Doktorlar Birliği (AID) Şanlıurfa Sorumlusu Dr. Mehmet Eyyüp Hazar katıldı.

BİLGİLENDİRDİ

Afrika ülkelerinde birçok başarılı katarakt ameliyatına imza atan Dr. Hazar, Afrika'da yürütülen yardım kampanyaları ve sağlık hizmetleri konusunda dinleyicilere detaylı bilgiler verdi. Dünyada görülme oranları azalan birçok hastalığın bu coğrafyada yaygın olarak devam ettiğini hatırlatan Dr. Hazar, karşılaşılan hastalıkların temel nedeninin gıda eksikliği ve temiz su kaynakları eksikliği olduğunun altını çizdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KSÜ'den sağlıklı yaşam konferansı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN