Yolsuzluk davası 25 Mart'a ertelendi

Giriş Tarihi: 6.1.2016
Yolsuzluk davası 25 Mart'a ertelendi

Mersin 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan eski Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan ve 47 sanık hakkındaki adli kontrol kararı kaldırıldı. Duruşma 25 Mart tarihine ertelendi

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde 2011-2014 yılları arasında yapılan ihalelerde yolsuzluk olduğu, ihaleye fesat karıştırıldığı, rüşvet alınıp verildiği ve suç işlemek amacı ile örgüt kurulduğu iddiasıyla başlayan dava 25 Mart tarihine ertelendi. Cumhuriyet Savcısı Tamer Bayraktar tarafından hazırlanan 205 sayfalık iddianamenin kabulünden sonra 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde önceki gün hâkim önüne çıkan 48 sanık hakkındaki adli kontrol kararının kaldırıldığı bildirildi.

SUÇLAMALARI REDDETTİLER

Duruşmaya geldiğinde oldukça gergin görünen Macit Özcan, kardeşi Tacit Özcan, Mali İşler Daire Başkanı Tayfun Özdemir, Fen İşleri Daire Başkanı Abbas Sayılır ile müteahhit Erol Avgören'in de aralarında bulunduğu 22 sanık haklarındaki suçlamaları reddetti. Adliye çıkışı açıklama yapan CHP'li Macit Özcan, dinlemelerin hukuksuz olduğunu, konuşmalarında suç teşkil edecek bir durum olmadığını öne sürdü. Operasyon kapsamında tutuklanan ve hakkında yurtdışı yasağı konulan kişiler hakkındaki adli kontrol kararlarının kaldırıldığını kaydeden Özcan, "Bu dosya çökmüştür. Dava bitmedi ama birinci celsede bu iş çöktü. Bu siyasi bir linçti. Maddi manevi zarar gördük" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yolsuzluk davası 25 Mart'a ertelendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN