Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti il binası yakında taşınıyor

Mersin AK Parti İl binasının FETÖ'cü birisinden kiralandığının ortaya çıkması üzerine apar topar bir açıklama yapan İl Başkanı İsmail Taşpınar, "1 aya taşınıyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 7.1.2016
AK Parti il binası yakında taşınıyor
AK Parti Mersin İl Başkanlığı binasının FETÖ'cü Hasan Basri Nalbant'tan kiralandığının ortaya çıkmasından sonra ortalık karıştı. Gülen örgütü ile bağlantılı olan kişilerin parti içerisinde etkin görevlere gelmesine ön ayak olduğu öne sürülen İl Başkanı İsmail Taşpınar, apar topar bir açıklama yaparak, kent merkezinde İbrahim Kiper'e ait bir binayı kiraladıklarını, tadilat işleminin tamamlanmasından sonra buraya taşınacaklarını söyledi. İşadamı Hasan Basri Nalbant ise kaçak olmadığını, Cumhurbaşkanına ise asla hakaret etmediğini iddia etti. SABAH Güney'in gündeme getirdiği olayın ardından teşkilat içerisinde çatlak sesler yükselmeye başladı. Paralel Yapı'ya yakınlığı ile bilinen bir kişinin binasında oturmanın çok yanlış olduğunu belirten bazı partililer, mevcut yönetimi FETÖ'cülerin partiye girmesine ön ayak olmakla suçladı. Bu arada haberimiz üzerine bir açıklama yapan İl Başkanı İsmail Taşpınar, "Biz haberden önce kira sözleşmesini yapmıştık. Partimiz yakında İbrahim Kiper'e ait binada faaliyet gösterecek" dedi. Camii Şerif Mahallesi'nde 'Fabrikalar Caddesi' olarak bilinen Cemalpaşa Caddesi'ndeki İbrahim Kiper'e ait eski beyaz eşya mağazasının yakında AK Parti İl Başkanlığı olarak kullanılacağını belirten İsmail Taşpınar, binada tadilat işlemlerinin olduğunu, bir ay sonra taşınacaklarını belirtti. Bu arada yeni binanın yeri konusunda da tepkiler gelmeye başladı. Aceleyle bulunan binanın çevresinde otopark sorunu olduğu, insan sirkülasyonundan dolayı güvenlik sorununun yaşanacağı bildirildi.

NALBANT: FETÖ'CÜ DEĞİLİM
Bu arada mevcut il binasının mülk sahibi Hasan Basri Nalbant, kendisinin Güney Afrika'ya kaçtığı yolunda ortaya atılan iddiaların asılsız olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu: Ben buradayım. Bir yere kaçmadım. Haber kaynağı bunu nasıl söylüyor bilmiyorum. Bizim hizmete gidip gelmelerimiz, çay içmelerimiz olmuştur. Ancak 17-25 Aralık'tan sonra bunları kestik. Afrika'ya gidip geliyorum ama kaçmadım. Cumhurbaşkanımıza asla hakaret etmedim. Bunun için deli olmak lazım. Mustafa Gültak döneminde partide yöneticilik yaptım.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti il binası yakında taşınıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN