Bı-ra-kı-yo-rum

Mersin İdmanyurdu Başkanı Ali Kahramanlı, 11 Ocak tarihinde yapılacak olağanüstü genel kurulda aday olmayacağını açıklayarak, "Görevimi kesinlikle bırakıyorum. Geri dönüş yok" dedi

Giriş Tarihi: 7.1.2016
Bı-ra-kı-yo-rum
Spor Toto Süper Lig'de zor günler yaşayan Mersin İdmanyurdu'nda sular durulmuyor. Görevi bırakacağını açıklayan Başkan Ali Kahramanlı, 11 Ocak'ta yapılacak olağanüstü genel kurulda kesinlikle aday olmayacağını söyledi. Yaklaşık 9 yıldır kulüp başkanlığı yaptığını belirten Kahramanlı, bu süreçte takımı 2 kez Süper Lig'e çıkarttıklarını belirterek, "Ekonomik sıkıntılara çözüm bulunamadı. Destek çağrılarımız yerini bulmadı. Görevi bırakmıştım ama Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz'ın çağrısı ile yeniden döndüm. Ancak son gelişmelerden sonra görevi daha fazla sürdürmem mümkün değil" dedi.

'ÇOCUĞUM GİBİ'
Kulübe zarar verenlerin temizlenmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Kahramanlı, "Şu an sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Mersin İdmanyurdu her zaman zoru başaran bir kulüp ama içerideki İrlandalılar yüzünden sıkıntılar bitmiyor. Ağzı olan konuşuyor. Kulübe hiçbir şey vermeyenler çıkıp yorum yapıyor. Eleştirmek herkesin hakkı ama geçmiş dönemlerde yönetimde yer alan ancak kulübü bir yere getiremeyenler şimdi köşelerinden laf üretmemeli. Bu takımın maddi sorunları çözülür ve gerçekten Mersin İdmanyurdu'na yürekten bağlı insanlar yönetime gelirse düşmez" dedi. Yeniden görev almayacağını ancak takıma dışarıdan destek vereceğini belirten Kahramanlı, "MİY benim çocuğum gibi, ailem gibi. Kopmam mümkün değil" diye konuştu.

KULÜBÜN ÖNÜNÜ AÇTIM
Yıllardır yönettikleri kulübe tarihi başarılar yaşattıklarını belirten Kahramanlı, şöyle devam etti: "Artık sona geldim. Benim kendi işim ve yolunda gitmeyen sağlığım var. Bu saatten sonra stres yaşamak istemiyorum. Birileri, 'Alacağı var, onun için mücadele ediyor' diyordu. Ben yaklaşık 14 milyon liralık alacağımı en arka sıraya çektim." Hakan Kutlu'nun takımın başına getirilmesine sıcak bakmadığını söyleyen Ali Kahramanlı, "Bülent hocanın gidişine çok üzüldüm. Bu şekilde olmaması gerekiyordu. Bu süreçte karşılıklı oturup konuşarak, anlaşarak, el sıkışarak yollar ayrılabilirdi. Ama biz bu durumu düzeltmek için çok kısa süre içinde hocamızı çağırıp, kendisi ile helalleşmek istiyoruz. Gerekirse parası yönetim kurulu arasında toplanarak ödenmesi gerekir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bı-ra-kı-yo-rum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN