Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kursiyerlerden başkana teşekkür

Başkan Mahmut Çelikcan, "Engellisine sahip çıkan gelişmiş toplumdur. Engellilere sahip çıkmak sosyal sorumluluğun yanı sıra aynı zamanda bir insanlık görevidir" dedi

Giriş Tarihi: 7.1.2016
Kursiyerlerden başkana teşekkür
Yüreğir Belediyesi engeli vatandaşlara yönelik bir hizmete daha imza attı. Fatih Sultan Mehmet Kültür Evi Engelli Koordinasyon Merkezi'nde engelli vatandaşlara yönelik E-KPSS kursu açıldı. Kurstan Adana'daki bütün engelliler yararlanıyor. Kursa katılan öğrenciler Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ı makamında ziyaret edip, verdiği hizmetten dolayı teşekkür ettiler. Başkan Mahmut Çelikcan herkesin birer potansiyel engelli adayı olduğunu belirterek, "Birkaç dakika sonra başımıza ne geleceği belli değil. Engelli vatandaşlarımız toplumun birer parçasıdır. Onları iyi anlamalıyız. Kendimizi o insanların yerine koyalım. Hükümetimiz 2005 yılında bir yasa çıkararak engelli vatandaşlarımızı koruma altına aldı" dedi.

'ÖZEL ARAÇLA ALIYORUZ'

Fatih Sultan Mehmet Kültür Evi Engelli Koordinasyon Merkezi'nde Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği yapılarak engellilere yönelik E-KPSS kursu açıldığını belirten Çelikcan, "Açılan E-KPSS kursunda engelli vatandaşlarımız kurs boyunca özel araçla hafta sonu evlerinden alınıp, yeniden evlerine bırakılarak kursa katılımları kolaylaştırılıyor" diye konuştu.

TÜRKÇE, MATEMATİK, TARİH, COĞRAFYA KURSU
Öte yandan açılan kursta türkçe, matematik, tarih ve coğrafya dersleri veriliyor. Kurs sabah 08.30 ile 15.00 saatleri arasında devam ediyor. Engelli vatandaşlar Nisan ayına kadar eğitime devam edecekler ve kurstan yararlanacaklar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kursiyerlerden başkana teşekkür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN